Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wicelider nie dał się pokonać. MKS przegrywa w stolicy

Warszawianka okazała się u siebie niestety za mocnym przeciwnikiem dla wieluńskiego MKS-u Warszawianka okazała się u siebie niestety za mocnym przeciwnikiem dla wieluńskiego MKS-u fot. Jacek Piwnicki

Niestety nie udało się zdobyć stolicy seniorom MKS-u Wieluń. Po trzech zwycięstwach z rzędu podopieczni Tomasza Derbisa przegrali w Warszawie z miejscową Warszawianką 30:38. Porażka z wiceliderem rozgrywek oraz zwycięstwa Mazura Sierpc i ChKS-u Łódź sprawiły, że ?emkaesiacy? spadli w ligowej tabeli z czwartej na szóstą pozycję.

Spotkanie drugiej z czwartą ekipą tabeli zdecydowanie lepiej zaczęli żądni rewanżu za porażkę w Wieluniu zawodnicy Warszawianki - w 5. minucie gospodarze prowadzili z MKS-em 4:0, w 10. 8:2, a po 25 minutach gry było 19:9. ?Emkaesiacy? zupełnie nie mogli sobie poradzić ze szczelną defensywą rywali, którzy nie dość że zdobywali dzięki niej wiele bramek z kontrataku, to jeszcze na nieliczne trafienia MKS-u potrafili odpowiadać golami po szybkich wznowieniach. Wielunianie przebudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale straty do przeciwnika nie udało się zbytnio zniwelować, gdyż prowadził on do przerwy z naszą drużyną 20:13.

Mimo niekorzystnego rezultatu, podopieczni Tomasza Derbisa nie poddali się i na początku drugiej części spotkania podjęli walkę z niepokonanym od dwóch sezonów u siebie zespołem z Warszawy. W siedem minut trafili do siatki gospodarzy sześć razy, a warszawianie tylko dwa, co spowodowało, że na tablicy wyników było już tylko 22:19. Zryw kosztował jednak wielunian zbyt wiele sił, ponieważ - po czasie wziętym przez trenera Tomasza Porzezińskiego - wszystko zaczęło niestety wracać do ?normy?. Do 45. minuty przewaga wicelidera rozgrywek wynosiła co prawda tylko pięć trafień (27:22), lecz od tego momentu Warszawianka znów postawiła ?emkaesiakom? twarde warunki w obronie, a na dodatek w ataku rozrzucali się jej skrzydłowi, czyli Mateusz Zasikowski (strzelec 8 bramek) oraz Hubert Obydź (5 bramek). To w dużej mierze właśnie dzięki bramkom wymienionych graczy zespół ze stolicy kontrolował przebieg wydarzeń na boisku już do końca meczu. Ostatecznie MKS przegrał na gorącym terenie w Warszawie 30:38.

KS Warszawianka Warszawa - MKS Wieluń 38:30 (20:13)

Warszawianka: Jakub Kłos, Jakub Stolarski, Bartosz Troński - Jacek Skorek, Mateusz Szmulik 3, Bartłomiej Pióro, Arkadiusz Prokop 3, Paweł Przykuta 2 (0/1), Mateusz Zasikowski 8, Krzysztof Łagowski 1, Jakub Soja 2, Marcin Prokop 3, Hubert Obydź 5, Karol Juszczyk 3, Paweł Kwiatkowski 8.

Trener: Tomasz Porzeziński.

MKS: Patryk Kolanek, Patryk Stefaniak - Piotr Madeła, Kamil Młodzieniak 4, Maciej Krekora 1, Leszek Mielczarek 2, Kamil Janik, Szymon Famulski, Mateusz Młodzieniak 4, Łukasz Piwnicki 4 (1/2), Kamil Bator, Maciej Torchała 3, Robert Pawelec, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 6, Radosław Majda 6 (3/3).

Trener: Tomasz Derbis.

Przebieg meczu: 5? 4:0, 10? 8:2, 15? 11:5, 20? 15:8, 25? 19:9, 30? 20:13, 35? 22:18, 40? 24:20, 45? 27:22, 50? 33:23, 55? 35:27, 60? 38:30.