«
»

Gran Derbi województwa łódzkiego dla MKS-u!

Tak zawodnicy MKS-u dziękowali swoim kibicom za doping w meczu z ChKS-em Tak zawodnicy MKS-u dziękowali swoim kibicom za doping w meczu z ChKS-em fot. Bartosz Drygała

Hala WOSiR w rundzie rewanżowej nadal niezdobyta. Tym razem porażki na gorącym terenie w Wieluniu doznał ChKS Łódź, który przegrał z wieluńskim MKS-em 19:31. Zwycięstwo dało podopiecznym Tomasza Derbisa awans na piąte miejsce w ligowej tabeli oraz coraz więcej powodów, by myśleć o zajęciu trzeciego miejsca na zakończenie rozgrywek.

Wynik sobotniego meczu otworzyli goście z Łodzi, jednak jak się okazało, było to ich pierwsze i ostatnie prowadzenie w spotkaniu. Za chwilę trzy bramki z rzędu rzucili bowiem wielunianie, którzy z upływem kolejnych minut powoli i konsekwentnie budowali swoją przewagę. Ta do 25. minuty oscylowała w granicach 3-4 bramek, lecz do szatni obie ekipy schodziły przy wyniku 17:11 dla MKS-u. Co ciekawe, strata graczy z Chojen do ?emkaesiaków? powiększyła się w momencie, gdy ci pierwsi grali w końcówce pierwszej połowy w przewadze.

Początek drugiej części meczu był wręcz wymarzony dla podopiecznych Tomasza Derbisa. Zawodnicy z ChKS-u przez 11 minut nie potrafili pokonać Patryka Stefaniaka, a gospodarze rzucili w tym czasie 7 bramek i z wyniku 17:11 zrobiło się 24:11 dla MKS-u. Trzy następne gole zanotowali co prawda łodzianie, ale przewaga zespołu z Wielunia była zbyt duża, by ją stracić. Twarda gra w obronie oraz kolejne bramki z kontrataku spowodowały, że wysokie prowadzenie wielunian utrzymywało się już do końca spotkania.

Zwycięstwo byłoby być może jeszcze bardziej okazałe, lecz w bramce ChKS-u świetnie spisywał się Remigiusz Florczak, który swego czasu toczył boje w ekstraklasie w barwach łódzkiej Anilany. Żadnych problemów z pokonywaniem golkipera z Łodzi nie miał tylko Kamil Młodzieniak, który w całym meczu rzucił aż 9 goli. Ostatecznie, po bardzo dobrej grze, MKS pokonał w hali WOSiR ChKS Łódź 31:19, udanie rewanżując się tym samym za porażkę 19:30 poniesioną z tym zespołem na wyjeździe.

MKS Wieluń - ChKS Łódź 31:19 (17:11)

MKS: Patryk Kolanek, Patryk Stefaniak - Piotr Madeła 1, Kamil Młodzieniak 9, Maciej Krekora, Leszek Mielczarek 2, Kamil Janik, Mateusz Młodzieniak 3, Łukasz Piwnicki 7 (3/3), Kamil Bator, Maciej Torchała 4, Robert Pawelec, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś, Filip Ścigała 2 (1/1), Radosław Majda 3.

ChKS: Marcin Grabowski, Damian Górecki, Remigiusz Florczak - Adam Kucharski 1, Konrad Witczak 6, Dawid Darnowski 1, Daniel Strzebiecki 1, Patryk Biernacki 2 (1/2), Damian Sadliński 1 (0/1), Łukasz Sobieraj, Łukasz Scios 4, Mateusz Kaźmierczak, Adrian Nowicki 1(1/1), Adam Kuśmierczyk 3.

Trener: Tomasz Walicki.

Przebieg meczu: 5? 1:1, 10? 5:2, 15? 7:4, 20? 9:5, 25? 13:8, 30? 17:11, 35? 20:11, 40? 24:11, 45? 25:14, 50? 27:17, 55? 30:18, 60? 31:19.

Kary: MKS - 12 minut, ChKS - 10 minut.