«
»

Pierwsze punkty w I lidze zdobyte. Mazur Sierpc pokonany!

Agresywna obrona okazała się kluczem do zwycięstwa w starciu z Mazurem Sierpc. Agresywna obrona okazała się kluczem do zwycięstwa w starciu z Mazurem Sierpc. fot. Krzysztof Krawczyk

Świadkami historycznego wydarzenia byli w sobotę w hali WOSiR wieluńscy kibice. Pierwsze zwycięstwo na zapleczu PGNiG Superligi odnieśli bowiem tego dnia szczypiorniści MKS-u Wieluń, którzy w starciu beniaminków I ligi pokonali Mazura Sierpc 25:17.

Wynik sobotniego spotkania otworzył bramką z rzutu karnego Paweł Dutkiewicz, lecz następnie do głosu doszli goście, którzy dzięki wysokiej skuteczności w ataku Adriana Prątnickiego prowadzili w 12. minucie z MKS-em 6:4. Jak się okazało, były to dla graczy z Sierpca miłe złego początku. Po trzech kolejnych trafieniach gospodarze wrócili bowiem na prowadzenie (7:6) i nie oddali go już do końca pierwszej połowy. Duża w tym zasługa Tomasza Matulskiego oraz Grzegorza Cieślaka, który zastąpił tuż przed przerwą tego pierwszego w bramce. Parady obu bramkarzy w końcówce pierwszej odsłony zdecydowały o tym, że tak jak w starciu ze Spójnią, MKS prowadził na półmetku spotkania 12:10.

Druga część gry rozpoczęła się wręcz w wymarzony sposób dla podopiecznych Tomasza Derbisa. Bramkę na niespełna kwadrans zamurował wspomniany Grzegorz Cieślak, a w tym samym czasie jego koledzy z pola rzucili 6 bramek i na tablicy wyników zrobiło się 18:10. Goście przełamali strzelecką niemoc dopiero w 45. minucie, ale mimo kilku widowiskowych interwencji Łukasza Romatowskiego i kolejnych goli Adriana Prątnickiego, nie potrafili nawiązać wyrównanej walki ze świetnie spisującymi się, zwłaszcza w defensywie, rywalami. W efekcie do końca meczu obyło się już bez większych emocji i emkaesiacy wygrali ze "starymi znajomymi" z Sierpca 25:17, odnosząc tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w historii na zapleczu PGNiG Superligi.

MKS Wieluń - MKS Mazur Sierpc 25:17 (12:10)

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Kamil Młodzieniak 1, Krzysztof Węcek 2, Michał Łuczak, Mateusz Kaźmierczak 2, Szymon Famulski 2, Tomasz Wawrzyniak 2, Łukasz Piwnicki 4 (4/4), Maciej Torchała 1, Konrad Krzaczyński 1, Michał Bernaś 3, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz, Paweł Dutkiewicz 7 (1/2).

Mazur: Mariusz Strześniewski, Sebastian Domżalski, Łukasz Romatowski - Tomasz Kozłowski, Adam Kozłowski 1, Krzysztof Kozłowski 3, Dariusz Prątnicki, Patryk Przygucki 1, Hubert Rutkowski 2, Patryk Muchewicz, Przemysław Królikowski 2, Łukasz Lisicki 1 (1/1), Adrian Prątnicki 7, Patryk Dębiec (0/1), Hubert Wolski, Dominik Kałużny.

Trener: Marek Listkowski.

Przebieg meczu: 5' 2:2, 10' 3:4, 15' 6:6, 20' 8:7, 25' 11:8, 30' 12:10, 35' 14:10, 40' 16:10, 45' 19:11, 50' 20:13, 55' 21:15, 60' 25:17.

Kary: MKS - 8 minut (Węcek, Kaźmierczak, Torchała x 2), Mazur - 6 minut (K. Kozłowski, Rutkowski, Lisicki).