«
»

MKS o krok od zwycięstwa w Gdańsku

Choć zarówno MKS, jak i SMS mieli szansę odnieść zwycięstwo, mecz skończył się sprawiedliwym remisem Choć zarówno MKS, jak i SMS mieli szansę odnieść zwycięstwo, mecz skończył się sprawiedliwym remisem fot. Michał Dominik

W pierwszym starciu była porażka, w drugim zwycięstwo, a w trzecim przyszedł czas na podział punktów. MKS Wieluń w swoim premierowym meczu wyjazdowym w I lidze zremisował z SMS-em ZPRP Gdańsk 23:23.

Spotkanie pomiędzy szóstą a siódmą drużyną w tabeli było bardzo wyrównane od samego początku. Gospodarze prowadzili wprawdzie po 5 minutach 2:0, lecz w 13. minucie na 2-bramkowym prowadzeniu byli już przyjezdni, którzy wygrywali 6:4. I tak też wyglądała cała pierwsza połowa. Na jedno bądź dwa trafienia MKS-u SMS odpowiadał tym samym i wynik praktycznie cały czas oscylował wokół remisu. Ostatecznie jeden cios więcej przed przerwą udało się "zadać" emkaesiakom, którzy po golu Krzysztofa Węcka na 12:11 byli lepsi od rywala o jedną bramkę.

Po zmianie stron inicjatywę nadal posiadali wielunianie. Sytuacja zmieniła się dopiero w 40. minucie, gdy ze stanu 13:15 zrobiło się 16:15 dla gdańszczan. Od tego momentu to oni mieli minimalną przewagę, choć trzeba zaznaczyć, że nie większą niż jedna bramka. Emkaesiacy próbowali powrócić na prowadzenie, ale było o to ciężko ze względu na niedokładność w ofensywie i dwuminutowe kary, które wyjątkowo często rozdawała tego dnia para sędziowska. Wydawało się, że przełom nastąpił w 54. minucie, gdy po trzech kolejnych trafieniach Konrada Krzaczyńskiego mieliśmy na tablicy wyników rezultat 23:21 dla MKS-u. Niestety dla nas po chwili błyskawicznie odpowiedział najskuteczniejszy w barwach SMS-u Patryk Mauer, a w ostatniej minucie gry do wyrównania doprowadził Adrian Chełmiński.

Mimo że w samej końcówce to wielunianie mieli piłkę i mogli rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, to bliżej zwycięstwa byli jednak młodzi gracze z Gdańska. Na 5 sekund przed końcem udało im się bowiem odzyskać piłkę, lecz kontrataku nie wykorzystał Krzysztof Komarzewski i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Kolejnym rywalem podopiecznych Tomasza Derbisa w obecnym sezonie będzie ostatni w tabeli WKS Śląsk Wrocław. Mecz z wrocławianami odbędzie się w niedzielę (2 października) o godz. 15:00 w hali WOSiR.

SMS ZPRP Gdańsk - MKS Wieluń 23:23 (11:12)

SMS: Kacper Pyrka, Dawid Skrzypczak, Bartosz Marek - Krzysztof Gądek 1, Krzysztof Komarzewski 1, Michał Milewski 2, Patryk Mauer 7 (3/3), Konrad Kobelski, Piotr Koktunowicz, Michał Rogalski 1, Adrian Chełmiński 5, Marek Sobczyk, Maciej Zarzycki 2, Damian Pawelec 2, Jakub Orpik, Piotr Rybski 2.

Trener: Dariusz Tomaszewski.

MKS: Patryk Kolanek, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Bartosz Kicmach, Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 3, Mateusz Kaźmierczak, Szymon Famulski, Tomasz Wawrzyniak 1, Łukasz Piwnicki 3 (3/4), Maciej Torchała, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 7, Michał Bernaś 4, Krzysztof Dutkiewicz 1 (1/1), Paweł Dutkiewicz 4 (2/4).

Przebieg meczu: 5' 2:0, 10' 3:4, 15' 4:6, 20' 7:7, 25' 8:10, 30' 11:12, 35' 13:13, 40' 14:15, 45' 16:16, 50' 19:19, 55' 21:20, 60' 23:23.

Kary: SMS - 16 minut (Orpik x 2, Gądek, Milewski, Mauer, Koktunowicz, Chełmiński, Zarzycki), MKS - 18 minut (Węcek x 2, Kaźmierczak x 2, Pawelec x 2, Wawrzyniak, P. Dutkiewicz, K. Dutkiewicz)