«
»

MKS bez przełamania na wyjeździe. Podział punktów w Orlen Arenie!

3 zwycięstwa, 3 porażki i 1 remis - taki jest bilans MKS-u po 7 meczach z Wisłą 3 zwycięstwa, 3 porażki i 1 remis - taki jest bilans MKS-u po 7 meczach z Wisłą fot. Paweł Jakubowski (www.pawi.pl)

Z dużymi nadziejami jechali do Płocka wieluńscy szczypiorniści. Choć pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie było naprawdę blisko, to wygrać w Orlen Arenie niestety się nie udało. Spotkanie zakończyło się remisem 24:24.

Mecz MKS-u z rezerwami Wisły od samego początku był niezwykle wyrównany. Obie ekipy dosyć solidnie spisywały się w obronie, a bramki zdobywały praktycznie na przemian. Do 15. minuty minimalną inicjatywę mieli wielunianie, lecz później więcej do powiedzenia mieli gospodarze, którzy w 24. minucie - po trzech trafieniach z rzędu - wyszli na prowadzenie 11:8. Na odpowiedź podopiecznych Tomasza Derbisa nie trzeba było długo czekać. W ciągu 5 następnych minut udało im się popisać taką samą serią i na minutę przed przerwą ponownie mieliśmy remis. W lepszej sytuacji na półmetku spotkania byli ostatecznie płocczanie. Po bramce Adama Zaremby to oni wygrywali bowiem po pierwszej odsłonie 12:11.

Druga część spotkania była bardzo podobna do pierwszej, w efekcie czego wynik cały czas oscylował wokół remisu. Momentem przełomowym mógł być okres pomiędzy 46. a 48. minutą, gdy po trafieniu najlepszego na boisku Tomasza Wawrzyniaka emkaeasiacy po raz pierwszy w meczu wyszli na 2-bramkowe prowadzenie, ale nie dość że nie wykorzystali szansy na podwyższenie rezultatu, to sami stracili dwa gole i starcie znów toczyło się od początku. Ostatnie 10 minut to gra "bramka za bramkę", która mogła przynieść wieluńskiej ekipie dwa punkty. Kilkadziesiąt sekund przed końcem na 24:23 trafił Konrad Krzaczyński i wystarczyło nie stracić gola w ostatniej akcji Wisły, by odnieść pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.

Jak się okazało, sztuki tej nie udało się dokonać. 9 sekund przed końcową syrenę Tomasza Matulskiego pokonał Wiktor Bronowski, co po nieudanym szybkim wznowieniu wielunian oznaczało, że mecz zakończy się podziałem punktów.

Orlen Wisła II Płock - MKS Wieluń 24:24 (12:11)

Wisła: Marcin Ruciński, Tomasz Wiśniewski - Tadeusz Janiszewski, Aleksander Kondracki 1, Wiktor Bronowski 6, Konrad Rekosz 1, Leon Sowul 1, Miłosz Rupp 2, Marcin Miedziński, Krystian Wołowiec 2, Karol Kisiel 4, Aleksander Olkowski 1, Damian Woźniak, Filip Koper 5 (3/3), Adam Zaremba 1.

Trener: Robert Jankowski.

MKS: Patryk Kolanek, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Bartosz Kicmach, Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 1, Mateusz Kaźmierczak, Tomasz Wawrzyniak 9, Łukasz Piwnicki 1 (1/2), Maciej Torchała, Konrad Krzaczyński 5, Michał Bernaś 2, Oskar Klimas, Paweł Dutkiewicz 5 (2/3), Radosław Majda 1.

Przebieg meczu: 5' 2:3, 10' 4:4, 15' 6:5, 20' 8:7, 25' 11:8, 30' 12:11, 35' 15:14, 40' 16:17, 45' 17:18, 50' 19:20, 55' 22:22, 60' 24:24.

Kary: Wisła - 2 minuty (Miedziński), MKS - 4 minuty (Kaźmierczak, Bernaś).