«
»

Czarna seria trwa. MKS przegrywa po raz czwarty z rzędu!

12 bramek Pawła Dutkiewicza niestety nie pomogło MKS-owi w odniesieniu w Sierpcu zwycięstwa. 12 bramek Pawła Dutkiewicza niestety nie pomogło MKS-owi w odniesieniu w Sierpcu zwycięstwa. fot. Krzysztof Krawczyk

Spotkanie w Sierpcu było idealną okazją do przełamania dla szczypiornistów MKS-u, którzy nie wygrali meczu o punkty od 3 grudnia, gdy w hali WOSiR okazali się lepsi od Realu Astromal Leszno. Po porażkach w Wągrowcu i Gdyni oraz pucharowej przegranej z Wybrzeżem Gdańsk nie udało im się jednak odnieść kolejnego ligowego zwycięstwa. Osłabieni brakiem kontuzjowanych Tomasza Wawrzyniaka i Łukasza Piwnickiego przegrali z Mazurem 24:27.

Początek starcia "starych znajomych" należał do gości, którzy dzięki trafieniom Pawła Dutkiewicza prowadzili po 5 minutach 4:2. Przewaga ta nie utrzymała się jednak zbyt długo. W 11. minucie było co prawda 7:5 dla wielunian, lecz od tego momentu inicjatywę przejęli gracze Mazura, którzy w 14. minucie powrócili na prowadzenie, a następnie - napędzani przez swojego najlepszego strzelca Łukasza Lisickiego - powiększyli je do 3 goli i do przerwy wygrywali z MKS-em 14:11.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dwóch kolejnych trafień podopiecznych Marka Listkowskiego, ale emkaesiacy "nie złożyli broni" i w 42. minucie najskuteczniejszy na boisku Paweł Dutkiewicz rzucił gola kontaktowego na 16:17. Na kwadrans przed końcem pierwszą bramkę w sezonie (na 18:19) zdobył wracający po ciężkiej kontuzji Piotr Madeła, lecz w następnych 4 minutach gospodarze popisali się serią 5 bramek z rzędu i na tablicy wyników zrobiło się 24:18.

Mimo wielkich problemów, wieluńscy zawodnicy walczyli ambitnie o odwrócenie losów meczu i jak się okazało, byli dokonania tej sztuki naprawdę blisko, ponieważ w 58. minucie było już tylko 25:24 dla Mazura. Ostatnie słowo należało jednak do sierpczan, a dokładnie do Huberta Rutkowskiego, który w ostatnich kilkudziesięciu sekundach dwukrotnie pokonał Andrzeja Walocha. W ten sposób ustalił on wynik spotkania na 27:24, walnie przyczyniając się tym samym do zdobycia przez swój zespół kompletu punktów po 7 kolejnych ligowych porażkach.

MKS Mazur Sierpc - MKS Wieluń 27:24 (14:11)

Mazur: Mariusz Strześniewski, Łukasz Romatowski - Tomasz Kozłowski 2, Krzysztof Kozłowski 3, Patryk Chmielewski, Dariusz Prątnicki 2, Patryk Przygucki 3, Hubert Rutkowski 4, Łukasz Białaszek 4, Przemysław Królikowski, Marek Krydziński, Łukasz Lisicki 9 (3/5), Jarosław Wiśniewski, Dominik Kałużny.

Trener: Marek Listkowski.

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek, Wojciech Rybczyński, Mateusz Kaźmierczak 1, Szymon Famulski, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 2, Michał Bernaś 5, Piotr Madeła 2, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 1 (1/1), Paweł Dutkiewicz 12 (5/6), Radosław Majda 1.

Przebieg meczu: 5' 2:4, 10' 5:6, 15' 8:7, 20' 11:9, 25' 12:10, 30' 14:11, 35' 16:12, 40' 17:15, 45' 20:18, 50' 24:19, 55' 25:21, 60' 27:24.

Kary: Mazur - 20 minut (T. Kozłowski, K. Kozłowski, Przygucki x 2, Rutkowski, Białaszek x 3, Lisicki, Wiśniewski), MKS - 8 minut (Kaźmierczak, Pawelec, Cieślak, P. Dutkiewicz).