«
»

Udany rewanż MKS-u. GKS Żukowo bez szans w Wieluniu!

Świetna współpraca z obrotowymi okazała się kluczem do zwycięstwa w meczu z GKS-em Żukowo. Świetna współpraca z obrotowymi okazała się kluczem do zwycięstwa w meczu z GKS-em Żukowo. fot. Krzysztof Krawczyk

Ósme zwycięstwo w sezonie odnieśli w minioną sobotę seniorzy MKS-u. W rewanżu  GKS-em Żukowo, z którym w pierwszym spotkaniu przegrali 30:31, tym razem to oni okazali się lepsi, pewnie zwyciężając na własnym parkiecie 32:26.

Żądni rewanżu emkaesiacy rozpoczęli sobotnie spotkanie tak, jak nas do tego przyzwyczaili w Wieluniu, czyli od przejęcia inicjatywy i spokojnego budowania swojej przewagi. Wielunianie świetnie spisywali się w ofensywie, natomiast w bramce cudów dokonywał - wybrany najlepszym zawodnikiem meczu - Grzegorz Cieślak (np. gdy w jednej akcji 4 razy z rzędu skutecznie bronił rzuty rywali) i w efekcie po 19 minutach było 14:6 dla MKS-u. Dobić przeciwnika przed przerwą niestety się nie udało. Końcówka pierwszej połowy należała bowiem do gości, którzy odrobili 4 gole i na półmetku spotkania przegrywali tylko 12:16.

Druga część gry również toczyła się pod dyktando wieluńskiego zespołu. Żukowianie próbowali co prawda odmienić losy meczu, grając w obronie ustawieniem "4+2" bądź momentami nawet "3+3", lecz podopieczni Tomasza Derbisa potrafili zachować zimną krew i mimo kilku błędów, bardzo przyzwoicie radzili sobie w ataku. Świetnie wyglądała zwłaszcza współpraca z obrotowymi, którzy albo sami rzucali bramki, albo "zarabiali" rzuty karne. Tych ostatnich MKS miał w całym starciu aż 13, z czego 10 zamienił na gole.

Wśród przyjezdnych wyróżniał się za to Michał Orzechowski, który łącznie zanotował w sobotę 10 trafień, lecz w pojedynkę nie miał on szans na to, by dogonić wielunian. Ci w 52. minucie wygrywali już 29:20 i było oczywiste, że tego meczu już nie przegrają. Choć w ostatnich minutach przyjezdni odrobili nieco straty, to finalnie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy, którzy udanie zrewanżowali się tym samym rywalom za jednobramkową wyjazdową porażkę.

MKS Wieluń - GKS Żukowo 32:26 (16:12)

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Krzysztof Węcek 1, Mateusz Kaźmierczak 2, Szymon Famulski 1, Tomasz Wawrzyniak 3, Łukasz Piwnicki 5 (3/4), Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 4, Michał Bernaś 3, Piotr Madeła, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 3 (3/4), Paweł Dutkiewicz 5 (4/5), Radosław Majda 5.

GKS: Artur Kaczmarek, Krzysztof Muńko, Patryk Plaszczak - Michał Orzechowski 10 (5/5), Krzysztof Czarnecki 3, Filip Wiczkowski 3, Marek Marciniak 3, Mateusz Babieracki 2, Paweł Dzierżawski 1, Damian Kaniowski 1, Jakub Korbus 1, Paweł Ciszewski 1, Kacper Reseman 1, Karol Radecki, Szymon Adamczyk, Jakub Kot.

Trener: Jakub Bonisławski.

Przebieg meczu: 5' 3:2, 10' 7:4, 15' 10:5, 20' 14:7, 25' 15:10, 30' 16:12, 35' 20:15, 40' 23:18, 45' 26:20, 50' 28:20, 55' 30:24, 60' 32:26.

Kary: MKS - 4 minuty (Famulski, Wawrzyniak), GKS - 12 minut (Radecki, Marciniak, Korbus, Reseman x 3).