«
»

Podział punktów w Lesznie. MKS remisuje trzeci raz z rzędu!

Remisując w Lesznie, MKS stał się samodzielnym liderem I ligi, jeśli chodzi o liczbę remisów. Remisując w Lesznie, MKS stał się samodzielnym liderem I ligi, jeśli chodzi o liczbę remisów. fot. Łukasz Witkowski (sport.elka.pl)

Trzeci remis z rzędu, a szósty w sezonie zanotowali w Lesznie szczypiorniści MKS-u Wieluń. Wielunianie znów mieli szansę tuż przed końcem spotkania przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz po raz kolejny nie udało im się zdobyć zwycięskiej bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

Od samego początku sobotniego spotkania widać było, że w tym meczu nie padnie zbyt wiele bramek. Solidnie w wieluńskiej bramce spisywał się bowiem Grzegorz Cieślak, a jeszcze lepiej jego kolega po fachu Fryderyk Musiał, który w decydujących momentach był dla gości nie do zatrzymania. W sumie ten drugi obronił w całym starciu aż 4 rzuty karne, co - pomijając wiele bardzo kontrowersyjnych decyzji sędziów - okazało się kluczowe dla losów spotkania. Co do samego przebiegu konfrontacji, wynik cały czas oscylował wokół remisu. W pierwszej połowie inicjatywa była po stronie MKS-u, który wygrywał do przerwy 13:12, lecz w drugiej części gry to gospodarze doszli do głosu i w 47. minucie wyszli na 3-bramkowe prowadzenie 20:17. Dwie minuty później był już na szczęście remis, a duża w tym zasługa wprowadzonych na boisko Patryka Kolanka i Szymona Famulskiego, który w krótkim odstępie czasu popisał się trzema trafieniami. W 59. minucie, po bramce Tomasza Wawrzyniaka, emkaesiacy znów byli o jednego gola lepsi od Realu i zanosiło się na to, że w końcu uda im się zwyciężyć po dwóch remisach z rzędu. Leszczynianie szczęśliwie jednak wyrównali za sprawą Damiana Krystkowiaka i przez blisko minutę skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. W efekcie spotkanie zakończyło się remisem 23:23, który znacznie oddalił podopiecznych Tomasza Derbisa od zajęcia w końcowym rozrachunku piątego miejsce w tabeli. Mimo wszystko pewne jest już to, że w historycznym sezonie w I lidze ekipa z Wielunia nie spadnie poniżej siódmej lokaty, a żeby zająć wyższą pozycję, będzie musiała pokonać w ostatnim meczu Nielbę Wągrowiec. To starcie odbędzie się już w następną sobotę w hali WOSiR o godz. 18:00. Zapraszamy!

MKS Real Astromal Leszno - MKS Wieluń 23:23 (12:13)

Real: Fryderyk Musiał, Jakub Kruk, Jakub Skorupiński - Michał Przekwas 2, Damian Krystkowiak 4, Mateusz Nowak, Krzysztof Misiaczyk, Maciej Wierucki 1, Marcin Giernas 9 (2/3), Krzysztof Meissner 1, Hubert Szkudelski 2, Jakub Wierucki, Jakub Pochopień, Michał Frieske 1, Wojciech Leder 3.

Trener: Ryszard Kmiecik.

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak - Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 1, Mateusz Kaźmierczak, Szymon Famulski 3, Tomasz Wawrzyniak 6, Łukasz Piwnicki (0/1), Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 2, Michał Bernaś 2, Piotr Madeła 2 (1/1), Krzysztof Dutkiewicz (0/1), Paweł Dutkiewicz 5 (2/4), Radosław Majda 2.

Przebieg meczu: 5' 0:1, 10' 2:4, 15' 5:6, 20' 8:8, 25' 10:10, 30' 12:13, 35' 14:15, 40' 17:16, 45' 19:17, 50' 21:21, 55' 22:22, 60' 23:23.

Kary: Real - 14 minut (Krystkowiak, Nowak, Misiaczyk x 2, Szkudelski, Frieske, Leder), MKS - 6 minut (Węcek, Wawrzyniak, Krzaczyński).