Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czas zacząć odrabiać straty do czołówki. MKS wraca do gry!

W Ostrowie Wielkopolskim MKS przegrał po dramatycznym spotkaniu 28:29. Jak będzie teraz? W Ostrowie Wielkopolskim MKS przegrał po dramatycznym spotkaniu 28:29. Jak będzie teraz? fot. tubaostrowa.pl

Po trzech tygodniach przerwy do gry wracają seniorzy MKS-u, którzy podobnie jak w trzech ostatnich meczach (dwóch ligowych i jednym pucharowym), zagrają u siebie. Tym razem ich rywalem w hali WOSiR będzie KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, której wychowankami są aż trzej wieluńscy gracze - bracia Dutkiewicze oraz Grzegorz Cieślak.

Wielunianie, po serii przekładanych spotkań oraz anulowaniu ich zwycięstwa z Moto-Jelczem Oława, spadli w ligowej tabeli na ósme miejsce i w najbliższym starciu z Ostrovią będą chcieli zacząć odrabiać straty do czołówki. Tym bardziej że ta urosła w najbliższych tygodniach wręcz dramatycznie. W grudniu po meczu z MTS-em Chrzanów podopieczni Tomasza Derbisa tracili bowiem do pozycji lidera zaledwie 3 punkty, a teraz liderujący tarnowianie mają nad nimi aż 19 oczek przewagi. Środowy rywal emkaesiaków zajmuje z kolei w stawce siódmą lokatę (9 zwycięstw i 6 porażek w 15 meczach), a w pierwszym spotkaniu z MKS-em u siebie zwyciężył jedną bramką. Do przerwy wieluńscy zawodnicy prowadzili jednak wówczas 16:11 i nic nie wskazywało na to, że wrócą do domu bez punktów. Czy rewanż obu ekip będzie miał podobny przebieg? Jeżeli ma się on zakończyć "happy endem" dla wielunian, to my nie mamy absolutnie nic przeciwko temu.