Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rewanż udany. MKS minimalnie lepszy od Ostrovii w Wieluniu!

W środowym meczu nie zabrakło tego, co najważniejsze, czyli zaciętej walki do samego końca. W środowym meczu nie zabrakło tego, co najważniejsze, czyli zaciętej walki do samego końca. fot. Krzysztof Krawczyk

W Ostrowie MKS przegrał po horrorze jedną bramką. Rewanż w hali WOSiR miał podobny przebieg, lecz tym razem to wielunianie okazali się minimalnie lepsi, zwyciężając w zaległym meczu 17. kolejki 26:25.

Jak na sąsiadów w tabeli przystało, obie drużyny stworzyły zacięte i bardzo emocjonujące widowisko. Inicjatywę niemal przez cały mecz mieli wprawdzie gospodarze, którzy kilka razy potrafili uzyskać 3-bramkową przewagę, lecz przyjezdni nie dawali za wygraną i do samego końca dążyli do odrobienia strat. Najwyżej wielunianie prowadzili w 29. minucie, gdy po bramce Bartłomieja Helmana (wybranego najlepszym zawodnikiem spotkania) na tablicy wyników zrobiło się 14:10. Chwilę później goście ustalili jednak rezultat pierwszej połowy na 12:14, a tuż po zmianie stron udało im się nawet po raz drugi tego wieczoru wyjść na prowadzenie - 20:19. Odpowiedź podopiecznych Tomasza Derbisa była na szczęście natychmiastowa. Na kwadrans przed końcem meczu było 22:20 dla nich, a w 50. minucie różnica bramkowa wynosiła już 3 gole. Trzy minuty przed końcową syreną zaliczka emkaesiaków była taka sama i wówczas wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa. Choć gracze z Ostrovii rzucili się jeszcze do szaleńczej pogoni (w 59. minucie zdobyli gola kontaktowego na 25:26), to ostatecznie MKS nie dał sobie odebrać piłki w ostatniej akcji spotkania i mecz zakończył się zwycięstwem wieluńskich zawodników.

MKS Wieluń - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 26:25 (14:12)

MKS: Patryk Kolanek, Grzegorz Cieślak - Krzysztof Książek 4 (0/1), Szymon Famulski 1, Bartłomiej Helman 7 (1/1), Jarosław Cepielik 3, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 3, Michał Bernaś 1, Krzysztof Dutkiewicz, Paweł Dutkiewicz 5 (0/1), Radosław Majda 1, Łukasz Królikowski 1.

Trener: Tomasz Derbis.

Ostrovia: Tomasz Piskorski, Mateusz Foterek - Tomasz Klara 1, Paweł Piosik, Mariusz Kuśmierczyk 8 (1/2), Dawid Stempniak 3, Patryk Marciniak 1 (0/1), Erwin Stachowski, Mateusz Wojciechowski 3, Patryk Staniek 5, Szymon Wojciechowski 1, Jakub Tomczak 3, Damian Krzywda, Grzegorz Salamon.

Trener: Kazimierz Kotliński.

Przebieg meczu: 5' 2:2, 10' 4:4, 15' 7:4, 20' 9:7, 25' 10:9, 30' 14:12, 35' 17:15, 40' 19:17, 45' 22:20, 50' 24:21, 55' 25:22, 60' 26:25.

Kary: MKS - 6 minut (Książek, Bernaś, Królikowski), Ostrovia - 8 minut (Klara, Piosik, Stempniak, Wojciechowski).