«
»

Przełamania w Legnicy nie było. MKS przegrywa po raz czwarty z rzędu!

Sobotnie spotkanie było pełne twardej walki. Górą w niej byli ostatecznie gospodarze. Sobotnie spotkanie było pełne twardej walki. Górą w niej byli ostatecznie gospodarze. fot. Piotr Florek (lca.pl)

Nie udało się przełamać w Legnicy seniorom MKS-u. Po pełnym walki spotkaniu wielunianie przegrali 22:25, przedłużając tym samym swoją serię ligowych porażek do czterech.

Od początku sobotniego spotkania zarówno gospodarze, jak i goście mieli duże problemy ze zdobywaniem bramek. Duża w tym zasługa obu bramkarzy, czyli Andrzeja Walocha i Łukasza Mazura, którzy raz po raz popisywali się skutecznymi interwencjami. W rezultacie przez niemal całą pierwszą połowę wynik nie dość, że był wyrównany, to był bardzo niski i wydawało się, że ani jedna, ani druga ekipa nie przekroczy do przerwy granicy 10 bramek. Jak się okazało, sztuka ta udała się ostatecznie tylko zawodnikom Siódemki, którzy tuż przed zmianą stron wzorowo wykorzystali okres gry w przewadze. To właśnie ten element spowodował, że na półmetku meczu legniczanie wygrywali pewnie 12:7.

Po wznowieniu spotkania jego obraz zbytnio się nie zmienił. Obaj golkiperzy nadal trzymali wysoki poziom, a to sprawiało, że trafianie do siatki znów przychodziło Siódemce i MKS-owi z dużym trudem. Emkaesiacy robili, co mogli, by zniwelować straty do rywali. Ambitnie walczyli do samego końca i trzeba przyznać, że byli bardzo blisko osiągnięcia tego celu. Kilka razy zbliżyli się do zespołu z Legnicy na dwie bramki, a na kilkadziesiąt sekund przed końcem mieli szansę na zdobycie gola kontaktowego. Gospodarze nie dali się jednak złamać. W najważniejszej akcji meczu pewnie się wybronili, a następnie wyprowadzili zabójczy kontratak, który ustalił wynik starcia na 25:22.

MSPR Siódemka Miedź Legnica - MKS Wieluń 25:22 (12:7)

Siódemka: Łukasz Mazur, Adrian Stachurski - Kacper Majewski 9 (4/4), Michał Przybylak, Mateusz Płaczek 2, Piotr Piróg, Sebastian Ziemiński 3, Paweł Piwko 1, Mateusz Drozdalski 5, Kamil Mosiołek 2 (0/1), Szymon Światłowski, Patryk Gregułowski 1, Bartosz Skiba 2.

Trener: Paweł Wita.

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak - Krzysztof Węcek 3, Krzysztof Książek 1, Szymon Famulski 4, Bartłomiej Helman 4 (2/2), Łukasz Piwnicki, Jarosław Cepielik 3 (1/1), Robert Pawelec 4, Michał Bernaś 2, Piotr Madeła, Oskar Klimas, Łukasz Królikowski 1.

Przebieg meczu: 5' 1:1, 10' 3:2, 15' 4:3, 20' 5:5, 25' 8:6, 30' 12:7, 35' 13:10, 40' 17:12, 45' 18:13, 50' 20:18, 55' 24:21, 60' 25:22.

Kary: Siódemka - 18 minut (Przybylak x 3, Płaczek x 2, Majewski, Piróg, Mosiołek, Szkiba), MKS - 12 minut (Węcek x 2, Książek, Pawelec, Bernaś, Madeła).