«
»

MKS zwycięski po raz piąty w sezonie. ORLEN Wisła II Płock pokonana!

Goście z Płocka walczyli dzielnie, ale nie wystarczyło to do pokonania MKS-u. Goście z Płocka walczyli dzielnie, ale nie wystarczyło to do pokonania MKS-u. fot. Krzysztof Krawczyk (radiozw.com.pl)

Piąte zwycięstwo w swoim piątym meczu w tym sezonie zanotowali w miniony piątek seniorzy MKS-u. W przełożonym spotkaniu 4. kolejki z ORLEN Wisłą II Płock wielunianie wygrali w hali WOSiR 35:29, umacniając się tym samym na pozycji lidera I ligi Grupy C

Mimo 6-bramkowego zwycięstwa, mecz z rezerwami ORLEN Wisły Płock był dla emkaesiaków jednym z najtrudniejszych w obecnym sezonie. Od pierwszego gwizdka inicjatywa była co prawda po stronie wielunian, którzy w 9. minucie wygrywali 5:2, a po kwadransie gry 8:4, jednak im dłużej trwało spotkanie, tym bardziej robiło się ono wyrównane. Do przerwy zaliczka wielunian wynosiła już tylko dwa trafienia (16:14), natomiast po zmianie stron goście z Płocka podkręcili tempo i w głównej mierze dzięki efektownym indywidualnym akcjom Mateusza Fuksińskiego w 39. minucie doprowadzili do remisu. Przy wyniku 20:20 nafciarze mieli nawet rzut karny, jednak na wysokości zadania stanął wówczas Patryk Kolanek, co - jak się później okazało - było najlepszą i tak naprawdę jedyną poważną okazją dla płocczan, by wyjść na prowadzenie. Przez kolejne 10 minut gra toczyła się jeszcze bramka za bramkę, lecz od 50. minuty i stanu 25:25 podopieczni Grzegorza Garbacza pokazali, dlaczego to oni, a nie ich piątkowi rywale, są w tym momencie liderem rozgrywek. Po 5 bramkach z rzędu w 54. minucie zrobiło się bowiem 30:25 i stało się oczywiste, że tego starcia już nie przegrają. Za postawę w ostatnich minutach warto pochwalić zwłaszcza naszych dwóch skrzydłowych - Konrada Krzaczyńskiego i Szymona Famulskiego. Ten pierwszy rzucił w tym okresie gry 4, a drugi 3 bramki, co walnie przyczyniło się do zakończenia ucieczki emkaesiaków sukcesem. Ostatecznie MKS wygrał 35:29, co sprawiło, że z dorobkiem 15 punktów nadal znajduje się on na czele tabeli I ligi Grupy C.

MKS Wieluń – ORLEN Wisła II Płock 35:29 (16:14)

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik 1, K. Węcek 1, B. Golański 2, K. Krzaczyński 7 (2/2), S. Famulski 8 (1/1), J. Cepielik 2, M. Hanas 1, P. Madeła, S. Kucharski, B. Bednarek 1, A. Bożek 4, Ł. Królikowski 4, A. Galewski 3.

MVP: K. Krzaczyński.

Trener: G. Garbacz.

Wisła: S. Rybicki, J. Dymek - M. Załęski 1, F. Błaszczak, K. Mokrzki 1, D. Zadrożny 2, M. Fuksiński 8 (2/2), D. Mierzwicki 2, J. Goleniewski 4, M. Żółtowski 2, M. Łobodziński 1, F. Wiśniewski, F. Witkowski 2, S. Ludwiczak, K. Brzeziński 6 (3/4).

MVP: M. Fuksiński.

Trener: Z. Kwiatkowski.