«
»

MKS wygrywa w Puławach i zmniejsza stratę do lidera

Drugi zespół Azotów miał w sobotę duże problemy ze sforsowaniem wieluńskiej obrony. Drugi zespół Azotów miał w sobotę duże problemy ze sforsowaniem wieluńskiej obrony. Źródło: facebook.com/ksazotypulawy

Z kolejnym kompletem punktów wrócili w sobotę z Puław do Wielunia seniorzy MKS-u. W starciu z drugim zespołem Azotów wielunianie odnieśli pewne zwycięstwo 32:20.

Jak na drugą siłę rozgrywek przystało, podopieczni Grzegorza Garbacza od samego początku przejęli inicjatywę z mniej doświadczonym rywalem. W przeciągu całego spotkania gospodarze nie prowadzili bowiem ani razu, a do remisu udawało im się doprowadzić tylko 2-krotnie - w pierwszych minutach na 1:1 i 2:2. Można powiedzieć, że od ok. 10. minuty na parkiecie rządziła już tylko wieluńska ekipa, która wraz z upływem czasu budowała swoją przewagę. Ta do przerwy wynosiła 5 trafień, natomiast po wznowieniu gry wyglądała najokazalej tuż przed końcem meczu, gdy w 57. minucie na tablicy wyników było 31:17 dla MKS-u. Co ciekawe, w drugiej odsłonie na listę strzelców wpisał się nasz golkiper Patryk Jędrzejewski, który aż 2 razy trafiał do siatki rzutami przez całe boisko, kiedy Azoty próbowały zaskoczyć emkaesiaków grą 7-oma zawodnikami w polu. Ostatecznie sobotnie widowisko zakończyło się rezultatem 32:20, co umocniło nasz zespół na pozycji wicelidera i pozwoliło zmniejszyć stratę do liderującego Legionowa z 9 do 6 punktów. Duża w tym zasługa naszego przeciwnika z 12. kolejki, czyli Juranda Ciechanów, który sensacyjnie pokonał u siebie bezbłędny do tej pory KPR 32:31.

KS Azoty II Puławy - MKS Wieluń 20:32 (9:14)

Azoty: W. Borucki, E. Wiejak, F. Stachowiak - K. Kobiałka, E. Figura 1, S. Sekuła, M. Abramowicz, D. Szewczyk 4, D. Antoniak (0/1), J. Batyra 2, K. Baranowski 3, K. Przychodzień 6 (4/4), K. Konieczny 4 (0/1).

Trener: P. Dropek.

MKS: P. Kolanek, A. Waloch, J. Chuć, P. Jędrzejewski 2 - M. Wolny, K. Kowalik, K. Węcek 5, B. Golański 2, K. Krzaczyński 4, S. Famulski 7 (1/1), P. Piwnicki 1, J. Cepielik 3, M. Hanas 4, B. Bednarek, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 3.

Trener: G. Garbacz.