http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.slider1gk-is-1.jpglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Młodziczki i młodzicy kończą sezon na podium!

Mimo porażki w ostatnim meczu, nasi młodzicy mogli się cieszyć z zajęcia 3. miejsca w sezonie. Mimo porażki w ostatnim meczu, nasi młodzicy mogli się cieszyć z zajęcia 3. miejsca w sezonie. fot. Jacek Piwnicki

W miniony weekend sezon zakończyły dwa młodzieżowe zespoły MKS-u. Mowa o młodzikach i młodziczkach, które na zakończenie ligowych zmagań zanotowały kolejno porażkę i zwycięstwo.

Ostatni mecz w sezonie rozegrali w miniony piątek młodzicy MKS-u. Po dosyć jednostronnym starciu wielunianie przegrali w hali WOSiR z drugim zespołem Anilany Łódź i tym samym zajęli… trzecie miejsce w ligowej stawce. Niedawno informowaliśmy, że emkaesiacy zakończą rywalizację najprawdopodobniej tuż za podium, ale jeszcze raz sprawdziliśmy przepisy w regulaminie i okazuje się, że przy takiej samej liczbie punktów oraz bilansie bramek w bezpośrednich spotkaniach o wyższej pozycji w tabeli decyduje łączny bilans bramek uzyskany we wszystkich meczach, a ten mieliśmy lepszy od Piotrkowianina II. Wracając do piątkowej konfrontacji, przyjezdni od samego początku postawili naszym zawodnikom twarde warunki, przez co ciężko było nam się przebić przez ich obronę. Do przerwy podopieczni Tomasza Derbisa, którego akurat w tym meczu zastępował Hieronim Wolny, przegrywali 7:17, a po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i spotkanie zakończyło się wynikiem 32:18 dla ekipy z Łodzi. Najwięcej goli dla MKS-u rzucił tradycyjnie Filip Łasicki, który ze 106 golami na koncie zostanie najprawdopodobniej królem strzelców całych rozgrywek.

MKS PMDKiS Wieluń - UKS Anilana II Łódź 18:32 (7:17)

MKS: M. Kluba, S. Wierzbicki - K. Kowalik 2, M. Grajnert 2, J. Wiśniewski, B. Małolepszy, A. Skrzypecki 3, A. Żóraw, F. Łasicki 6 (0/2), S. Jurczyk 3, G. Kokociński, K. Koniarczyk, J. Makowski, M. Czarnogredzki 2.

W sobotę zwycięstwo na koniec ligowych rozgrywek odniosły wieluńskie młodziczki, które po emocjonującym widowisku pokonały w Łodzi drugi zespół ChKS-u 30:28. Co ważne, na półmetku spotkania to rywalki MKS-u były na 2-bramkowym prowadzeniu i zanosiło się na dużą niespodziankę, ponieważ w Wieluniu to nasze zawodniczki były o wiele lepsze, zwyciężając 18:8. Na całe szczęście w drugiej części udało się emkaesiaczkom opanować nerwy i w efekcie przechyliły one w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostateczny bilans ekipy Mai Szerszeń w sezonie to 12 punktów w 8 meczach, które dały jej trzecie miejsce w tabeli. Z szansami na zajęcie dwóch pierwszych miejsc w klasyfikacji strzelczyń są z kolei Maja Adamczyk i Ania Zieleniewska. Obie prowadzą aktualnie w zestawieniu najskuteczniejszych z dorobkiem 61 i 57 bramek, wyprzedzając kolejną rywalkę o kilka trafień. Do zakończenia rozgrywek pozostało jednak jeszcze jedno spotkanie (ChKS I - Piotrcovia), więc jeszcze wszystko może się w tym wyścigu zdarzyć.

ChKS II Łódź - MKS PMDKiS Wieluń 28:30 (18:16)

MKS: W. Stępień, A. Owczarek - M. Adamczyk 12, Z. Fidelak 3, P. Syguła, N. Mosiala 6, M. Zadworna 2, D. Wiktorek, M. Adamczyk, O. Palczewska, D. Kasprzak, W. Szymańska, A. Zieleniewska 7 (1/3), N. Piechota, O. Duda, W. Zadworna.


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu