«
»

MKS przegrywa w Legionowie. KPR o krok od mistrzostwa I ligi!

Wielunianie walczyli w Legionowie dzielnie. Wygrać niestety się nie udało. Wielunianie walczyli w Legionowie dzielnie. Wygrać niestety się nie udało. fot. Mariusz Sokalski (mariuszsokalski.blogspot.com)

Bez zdobyczy punktowej wrócili do Wielunia z Legionowa seniorzy MKS-u. Po zaciętym, ale toczącym się raczej pod kontrolą gospodarzy meczu, wielunianie przegrali z KPR-em 26:28.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania na szczycie były bardzo obiecujące w wykonaniu emkaesiaków. Co prawda KPR po 3 bramkach z rzędu prowadził na początek 3:0, lecz swoją serię kolejnych trafień mieli następnie gracze z Wielunia i w 18. minucie prowadziliśmy w Arenie Legionowo 7:5 (4 z 7 pierwszych goli rzucił dla MKS-u Arek Galewski). Ciężko w to uwierzyć, ale od tego momentu podopieczni Grzegorza Garbacza jeszcze tylko raz trafili do siatki w pierwsze połowie, a to musiało się odbić na jej wyniku. Punktem kulminacyjnym był chyba niewykorzystany rzut karny przy stanie 8:11, gdyż gospodarze dorzucili po nim przed przerwą jeszcze 2 gole (ostatni 2 sekundy przed końcem) i do szatni schodzili dzięki temu z 5-bramkową zaliczką. Po zmianie stron legionowianie przez długi czas utrzymywali bezpieczną przewagę nad swoim przeciwnikiem. Podobnie jak w Wieluniu, MKS obudził się dopiero w samej końcówce, ale lider nie pozwolił się dogonić i ostatecznie po raz drugi w tym sezonie pokonał nasz zespół - tym razem 28:26. Podsumowując, warto podkreślić, że poza kontuzjowanym Konradem Krzaczyńskim, w hicie kolejki nie wystąpił drugi ze skrzydłowych, a jednocześnie najlepszy strzelec rozgrywek – Szymon Famulski, który kilka dni temu trafił na wypożyczenie do superligowego MKS-u Kalisz (szczegóły na ten temat znajdziecie tutaj).

KPR Legionowo – MKS Wieluń 28:26 (13:8)

KPR: K. Zacharski, T. Szałkucki – M. Podobas 3, J. Brzeziński, A. Brzozowski, M. Prątnicki, M. Kostro 9 (2/2), M. Murzec, T. Kasprzak 5, F. Fąfara 5, M. Śliwiński, M. Chabior 2, K. Ciok 4.

Trenerzy: M. Smolarczyk, M. Prątnicki.

MKS: A. Waloch, P. Jędrzejewski – K. Kowalik 1, K. Węcek 3 (1/1), B. Golański 5, P. Piwnicki, J. Cepielik 6 (1/2), M. Hanas, B. Bednarek, A. Bożek 3, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 7.

Trener: G. Garbacz.