«
»

Sensacja w hali WOSiR. MKS gorszy od ostatniego zespołu w tabeli!

MKS niestety nie miał w sobotę pomysłu, jak powstrzymać ostatni zespół w tabeli. MKS niestety nie miał w sobotę pomysłu, jak powstrzymać ostatni zespół w tabeli. fot. Krzysztof Krawczyk (radiozw.com.pl)

Niespodziewanej porażki w ostatnim meczu w sezonie na własnym parkiecie doznali w miniony weekend seniorzy MKS-u. W starciu z ostatnim w ligowej stawce SMS-em ZPRP Płock podopieczni Grzegorza Garbacza przegrali wyraźnie 24:29, komplikując sobie tym samym sytuację w tabeli przed ostatnią kolejką.

Początek sobotniego meczu zgodnie z planem należał do gospodarzy. Po 10 minutach na tablicy wyników było 6:2 i wydawało się, że wraz z upływem czasu przewaga MKS-u będzie tylko rosnąć. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Ambitni płocczanie coraz śmielej poczynali sobie bowiem na boisku i powoli zbliżali się do wielunian, aż w końcu w 30. minucie wyszli na pierwsze tego dnia prowadzenie. I choć emkasiakom udało się jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu, to dało się odczuć niepokój w ich poczynaniach, a to nie napawało optymizmem przed drugą częścią gry. Tak naprawdę ciężko powiedzieć, co aż tak bardzo sparaliżowało podopiecznych Grzegorza Garbacza po zmianie stron. Do 40. minuty jeszcze jakoś to wyglądało, ale potem przecieraliśmy już tylko oczy ze zdumienia, widząc to, co dzieje się na parkiecie. Można oczywiście tłumaczyć się brakiem Szymona Famulskiego, Konrada Krzaczyńskiego czy kapitana Krzysztofa Węcka, ale nie w starciu z rywalami, którzy w tegorocznych rozgrywkach nie wygrali ani jednego meczu za 3 punkty. Przyjezdni natomiast nakręcali się z każdą kolejną udaną akcją i nieoczekiwanie na 7 minut przed końcem wypracowali sobie aż 5-bramkową zaliczkę, której nie wypuścili już z rąk do ostatniego gwizdka. Ozdobą meczu była na pewno ich wrzutka z samej końcówki, którą wykończył lider klasyfikacji strzelców Andrzej Widomski. Reasumując, mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem SMS-u 29:24, co oznacza, że o tym, czy MKS zajmie historyczne miejsce na podium I ligi, zdecyduje ostatnia kolejka, w której zagramy w Warszawie z AZS-em UW, a Jurand Ciechanów zmierzy się u siebie z Anilaną Łódź.

MKS Wieluń – SMS ZPRP Płock 24:29 (13:13)

MKS: P. Kolanek, A. Waloch, P. Jędrzejewski, J. Chuć – M. Wolny, K. Kowalik 1, B. Golański 5 (3/4), P. Piwnicki, J. Cepielik 4 (1/1), M. Hanas 2, S. Kucharski, B. Bednarek, A. Bożek 4, Ł. Królikowski 2, A. Galewski 6.

Trener: G. Garbacz.

MVP: A. Galewski.

SMS: W. Kwiatkowski, S. Kwasiborski – K. Kozłowski 2, M. Hryniewicz 3 (2/3), K. Mitruczuk, T. Górski 5, F. Drobik 1, Of Wojnecki 6 (1/2), D. Szniter 3, A. Widomski 5, M. Węgliński, W. Karpiński, K. Marchewka 4 (1/1).

Trener: A. Marszałek.

MVP: O. Wojnecki