http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.slider1gk-is-1.jpglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.mks_dziewczynygk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po prostu tak miało być. MKS trzecim zespołem I ligi!

14 zwycięstw i 6 porażek - z takim bilansem zakończyli sezon 2020/2021 seniorzy MKS-u Wieluń. 14 zwycięstw i 6 porażek - z takim bilansem zakończyli sezon 2020/2021 seniorzy MKS-u Wieluń. fot. Oskar Klimas

Historia pisze różne scenariusze. Przed tygodniem pisaliśmy relację z meczu przedostatniej kolejki w minorowych nastrojach, natomiast dziś o tamtym spotkaniu nawet nie musimy już wspominać, ponieważ MKS pokonał na wyjeździe AZS UW Warszawę 31:25, zapewniając sobie tym samym historyczne trzecie miejsce na podium rozgrywek pierwszoligowych, uprawniające nas do gry w I lidze centralnej.

Po sensacyjnej porażce z SMS-em ZPRP Płock można było mieć obawy przed ostatnim meczem sezonu. Jak się okazało, jeżeli ktoś je rzeczywiście miał, to zupełnie niepotrzebnie. Wielunianie rzucili się bowiem na rywali ze stolicy od samego początku, pokazując, że to oni mają zamiar dyktować tego dnia warunki na boisku. W ataku szaleli zwłaszcza nieobecny przed tygodniem Krzysztof Węcek oraz Arkadiusz Galewski, którzy do przerwy rzucili odpowiednio 5 i 6 bramek (w cały spotkaniu 9 i 7 goli). W bramce niemal doskonały występ notował z kolei Patryk Kolanek, który raz za razem bronił kolejne rzuty rywali i choć w Warszawie nie było Artura Bożka, którego godnie zastąpił chociażby Miłosz Hanas (3 gole), mecz układał się praktycznie przez cały czas po myśli naszej drużyny. Gospodarze próbowali co prawda w drugiej części gry nawiązać walkę, gdy kilka razy zbliżyli się do nas na dystans trzech trafień, ale wydaje nam się, że wysoka porażka w Łodzi 22:34 z 21. kolejki wciąż tkwiła w ich głowach, dlatego mimo dużych chęci, nie stać było ich tego wieczoru na przeciwstawienie się żądnych zmazania plamy za przegraną z SMS-em emkaesiakom. W efekcie MKS wygrał w Balon Arenie bardzo pewnie 31:25, dzięki czemu nie musiał oglądać się na mecz w Ciechanowie, gdzie Jurand pokonał jedną bramką Anilanę Łódź i tym samym samodzielnie zapewnił sobie historyczne trzecie miejsce na podium rozgrywek I ligi, które uprawnia nas do gry w przyszłym sezonie w I lidze centralnej wraz z najlepszymi ekipami pozostałych pierwszoligowych grup. Jeśli chodzi o pozostałe rozstrzygnięcia, to mistrzem naszych rozgrywek został zgodnie z planem KPR Legionowo, który pokonał w Płocku SMS 33:25, a drugą pozycję wywalczył AZS AWF Biała Podlaska, który w rundzie rewanżowej zanotował komplet zwycięstw.

AZS UW Handball Warszawa – MKS Wieluń 25:31 (12:17)

AZS: G. Nasiadko, J. Liberacki – T. Bulej 5, O. Zagroba 2 (0/1), E. Bielawski 1, S. Salamoński 1, M. Zawadzki 2, A. Bienenda 4, D. Szpejna 4 (1/1), E. Pilarski 1, M. Steć 3, W. Urbański 1, P. Kwiatkowski 1.

Trenerzy: P. Obrusiewicz, K. Lipka.

MKS: P. Kolanek – M. Wolny 1, K. Kowalik 1, K. Węcek 9 (2/2), B. Golański 5, K. Krzaczyński 2, P. Piwnicki, J. Cepielik 3 (2/2), M. Hanas 3, S. Kucharski, B. Bednarek, Ł. Królikowski, A. Galewski 7.

Trener: G. Garbacz.

Pozostałe wyniki 22. kolejki:

KS Azoty-Puławy II - MKS Mazur 31:28
SCKS Jurand Ciechanów - Anilana Łódź 27:26
SMS ZPRP Płock - KPR Legionowo 25:33
KS Uniwersytet Radom - KS AZS AWF Biała Podlaska 24:35
Pauzowała: ORLEN Wisła II Płock

Tabela końcowa I ligi (Grupy C) - sezon 2020/2021


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu