http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.slider1gk-is-1.jpglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.mks_dziewczynygk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

IV dzień finałów XXVII OOM Łódzkie 2021 - podsumowanie

Reprezentacja Dolnego Śląska miała co świętować po ostatnim gwizdku w meczu finałowym. Reprezentacja Dolnego Śląska miała co świętować po ostatnim gwizdku w meczu finałowym. fot. MKS Wieluń

W ostatnim dniu rywalizacji w ramach turnieju finałowego piłki ręcznej kobiet OOM Łódzkie 2021 odbyły się mecze o poszczególne miejsca. Z czterech konfrontacji najbardziej wyrównana okazała się ta decydująca o brązowych medalach. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem, a konkurs rzutów karnych wygrały przedstawicielki Kujawsko-Pomorskiego i to one wywalczyły medale z brązowego kruszcu. Z kolei w najważniejszym meczu, którego stawką było nieoficjalne mistrzostwo Polski województw dziewcząt do lat piętnastu, kadra Dolnośląskiego nadspodziewanie łatwo i wysoko pokonała rywalki z Wielkopolski. A oto komplet dzisiejszych rozstrzygnięć w hali Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Komplet wyników

Mecz o 7. miejsce: Lubelskie - Śląskie 17:22
Mecz o 5. miejsce: Mazowieckie - Warmińsko-Mazurskie 29:18
Mecz o 3. miejsce: Kujawsko-Pomorskie – Małopolskie 18:18, k. 4:2
Finał: Dolnośląskie – Wielkopolskie 34:27

Końcowa klasyfikacja

1. Dolnośląskie
2. Wielkopolskie
3. Kujawsko-Pomorskie
4. Małopolskie
5. Mazowieckie
6. Warmińsko-Mazurskie
7. Śląskie
8. Lubelskie

Wyróżnienia indywidualne:

Kinga Karaś (Wielkopolska) – najlepsza bramkarka
Zuzanna Kurlej (Lubelskie) – królowa strzelczyń (39 bramek)
Zuzanna Dydek (Dolnośląskie) – najlepsza zawodniczka

W uroczystości zakończenia wieluńskiej części OOM Łódzkie 2021 udział wzięli między innymi: przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska, kierownik biura burmistrza Wielunia Radosław Urbaniak oraz nestor wieluńskiego szczypiorniaka Henryk Bogus.


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu