Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wymarzony debiut MKS-u w Lidze Centralnej. Śląsk pokonany w Wieluniu!

Pierwszy mecz w Lidze Centralnej za nami. Na początek zajmujemy w tabeli 3. miejsce. Pierwszy mecz w Lidze Centralnej za nami. Na początek zajmujemy w tabeli 3. miejsce. fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Lepszego debiutu w Lidze Centralnej nie mogliśmy sobie wymarzyć. W starciu inaugurującym nowy sezon nasi seniorzy pokonali 15-krotnego mistrza Polski Śląsk Wrocław 31:25 i po pierwszej kolejce plasują się w ligowej tabeli na 3. miejscu.

Na sobotni mecz z utęsknieniem czekali zwłaszcza spragnieni sportowych wrażeń wieluńscy kibice, którzy zgodnie z przewidywaniami tłumnie przybyli na inaugurację sezonu. Ich wsparcie było bezcenne zwłaszcza w drugiej połowie, gdy emkaesiacy roztrwonili kilkubramkową przewagę wywalczoną przed przerwą, ale po kolei… Początek spotkania to badanie się obu ekip. Gra toczyła się bramka za bramkę i dopiero od 10. minuty gospodarze zaczęli delikatnie uciekać rywalom. Po 20 minutach było 10:7, a na półmetku aż 17:11 dla wielunian, wśród których świetnie spisywali się zwłaszcza Artur Bożek (6 trafień w pierwszej odsłonie) oraz wspomagający go rzutowo w tym okresie gry K. Węcek, A. Galewski i S. Famulski (wszyscy zanotowali po 3 bramki w pierwszej połowie). Na nieszczęście emkaesiaków po zmianie stron Śląsk wrócił na parkiet zupełnie odmieniony, a największa zmiana dokonała się w bramce, do której wszedł Piotr Śliwiński. To właśnie wrocławski golkiper przez długi czas wyrastał na bohatera swojej drużyny, dwojąc się i trojąc w bronieniu rzutów przede wszystkim naszych skrzydłowych. Jego interwencje sprawiły, że w ataku jego kolegom wychodziło coraz więcej akcji i w efekcie w 49. minucie na tablicy wyników zrobiło się 23:23. Jak się okazało, gracze z Wrocławia nie poszli za ciosem. Podopieczni Grzegorza Garbacza błyskawicznie powrócili bowiem na właściwe tory i po 3 golach z rzędu znowu byli kilkubramkowym prowadzeniu. W samej końcówce nie dali natomiast przeciwnikom żadnych szans, gdyż na ich 4 trafienia (dwa A. Galewskiego oraz po jednym S. Famulskiego i A. Bożka) gracze z Dolnego Śląska nie odpowiedzieli już żadnym, dzięki czemu mecz zakończył się aż 6-bramkowym zwycięstwem MKS-u 31:25.

MKS Wieluń – Śląsk Wrocław 31:25 (17:11)

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – S. Famulski 8 (3/3), K. Węcek 4, B. Golański, K. Krzaczyński 1, J. Cepielik 2, P. Staniek, B. Bednarek, A. Bożek 8, Ł. Królikowski 2, A. Galewski 6.

MVP: A. Bożek.

Trener: G. Garbacz.

Śląsk: M. Młoczyński, D. Galle, P. Śliwiński – K. Okapa 3, B. Koprowski 4, K. Cegłowski 4 (3/4), F. Mistak, A. Turkowski 6, A. Michalak, Ł. Palica, T. Kołodziejczyk, S. Ziemiński 2, P. Salacz 3, M. Wiewiórski 3, M. Tórz.

MVP: P. Śliwiński.

Trener: M. Palica.