«
»

Wyjazdowa porażka MKS-u. Warmia Olsztyn lepsza o 1 bramkę!

MKS walczył w Biskupcu dzielnie, ale do remisu zabrakło ostatecznie 1 gola. MKS walczył w Biskupcu dzielnie, ale do remisu zabrakło ostatecznie 1 gola. fot. Anna Kaja (facebook.com/WarmiaEnerga)

Niestety bez zdobyczy punktowej wrócili do Wielunia seniorzy MKS-u z pierwszego wyjazdowego meczu w Lidze Centralnej. W Olsztynie, a w zasadzie w hali w Biskupcu, minimalnie lepsi okazali się gracze Warmii Energa, którzy zwyciężyli 23:22.

Pierwsza połowa meczu z Warmią była bardzo zacięta. Ciężko jednak stwierdzić, żeby gra toczyła się bramka za bramkę, ponieważ na serię 2-3 trafień jednych, drudzy odpowiadali tym samym i w konsekwencji na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 11:10 dla gospodarzy. Po powrocie na boisko powoli zaczęła się uwidaczniać przewaga Warmiaków, którzy w 44. minucie wyszli na najwyższe w tym starciu prowadzenie - 18:14. Jak się okazało, 4-bramkowa przewaga ekipy Jarosława Knapika utrzymywała się do 52. minuty. Wówczas - przy stanie 22:18 - nastąpił zryw podopiecznych Grzegorza Garbacza, który przy odrobinie szczęścia mógł im dać upragnione zwycięstwo. Bramkę na kilka minut zamurował bowiem Patryk Jędrzejewski, a większość ofensywnych akcji naszej drużyny kończyło się powodzeniem i na 120 sekund przed końcową syreną zrobiło się 22:22. W decydującym momencie olsztynianie zachowali niestety więcej zimnej krwi. Najpierw do wieluńskiej siatki trafił Adrian Chełmiński, a następnie w ostatniej akcji spotkania spudłował z drugiej linii Konrad Krzaczyński i mecz zakończył się pierwszym w historii zwycięstwem Warmii nad MKS-em - 23:22.

OKPR Warmia Energa Olsztyn – MKS Wieluń 23:22 (11:10)

Warmia: D. Makowski, K. Matusiak, C. Kaczmarczyk – D. Reichel 3, D. Stępień, M. Laskowski 1, A. Chełmiński 3 (2/2), D. Didyk, Ł. Orlich 2, A. Konkel 2, M. Kopyciński 2, M. Sikorski 1, J. Zamełka, M. Klapka 3, A. Gruszczyński 1, M. Malewski 5 (4/4).

Trener: J. Knopik.

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik 3, K. Węcek, B. Golański 1, K. Krzaczyński 1, S. Famulski 6 (1/2), M. Hanas, P. Staniek 1, A. Bernaś, B. Bednarek 1, A. Bożek 1, Ł. Królikowski 2, A. Galewski 6.

Trener: G. Garbacz.