http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.sklad_2021_2022gk-is-1.pnglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wągrowiec zdobyty. MKS z pierwszym wyjazdowym zwycięstwem w Lidze Centralnej!

Wygrana w Wągrowcu była dla MKS-u pierwszym w historii wyjazdowym zwycięstwem w Lidze Centralnej. Wygrana w Wągrowcu była dla MKS-u pierwszym w historii wyjazdowym zwycięstwem w Lidze Centralnej. fot. MKS Wieluń

Za nami kolejny horror pełen zwrotów akcji z udziałem seniorów MKS-u. Tym razem podopieczni Grzegorza Garbacza wygrali w Wągrowcu 30:29, choć pod koniec pierwszej połowy przegrywali 11:17. Co ważne, było to dla nich pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w Lidze Centralnej.

Gospodarze zaczęli sobotnie spotkanie z dużym animuszem, ponieważ niemal od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę, która dała im kilkubramkowe prowadzenie. W ataku świetnie radził sobie przede wszystkim Paweł Gregor, a bezbłędny z linii siódmego metra był Dariusz Widziński i w efekcie Nielba prowadziła do przerwy 17:12. Na nasze szczęście 10 minut oddechu bardzo pozytywnie wpłynęło na nasz zespół. Wielunianie wyszli bowiem na parkiet zupełnie odmienieni, na dzień dobry rzucając rywalom 4 bramki z rzędu. W 36. minucie - po czwartej w ciągu 6 minut bramce niezawodnego Szymona Famulskiego - zrobiło się 18:18 i mecz tak naprawdę zaczął się od nowa. Po tym ciosie wągrowczanom udało się jeszcze co prawda podnieść, gdyż od 41. minuty przez blisko 10 minut utrzymywali przewagę 2 goli, jednak po serii 5 kolejnych trafień MKS-u, która nastąpiła od stanu 25:23, już się nie otrząsnęli. W samej końcówce rzucili się jeszcze do odrabiania strat, ale na ich drodze kilkukrotnie stawał w wieluńskiej bramce Patryk Kolanek i na odwrócenie losów spotkania nie starczyło im czasu. Ostatecznie podopieczni Grzegorza Garbacza zwyciężyli 30:29, dzięki czemu do Wielunia mogliśmy wracać z podniesioną głową.

MKS Nielba Wągrowiec – MKS Wieluń 29:30 (17:12)

Nielba: A. Gawlik - P. Gregor 8, I. Drzazgowski 6, D. Tepper 1, P. Skrzypczak 4, P. Marcinkowski, D. Widziński 7 (6/6), K. Przychodzień 2, A. Duszyński, D. Kelm 1, F. Jankowski.

Trener: K. Olszak.

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski - K. Kowalik 2, B. Golański 1, S. Famulski 8 (2/2), J. Cepielik 7, M. Hanas 3, P. Staniek 1, A. Bernaś 2, B. Bednarek, A. Bożek 2, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 2.

Trener: G. Garbacz.

Pozostałe wyniki 4. kolejki:

KPR Legionowo - Śląsk Wrocław 27:33
KS AZS-AWF Biała Podlaska - ORLEN Upstream SRS Przemyśl 36:25
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - Siódemka-Miedź-Huras Legnica (mecz przełożony)
KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - MKS Padwa Zamość 24:21
SPR GKS Autoinwest Żukowo - OKPR Warmia Energa Olsztyn 24:22
MKS Grudziądz - Budnex Stal Gorzów (mecz przełożony)


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu