http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.sklad_2021_2022gk-is-1.pnglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ostrovia kolejnym rywalem MKS-u. Mecz w Wieluniu nietypowo o godz. 15:00!

Bilans meczów w I lidze korzystniejszy ma KPR, jednak w ostatnich sparingach często to MKS bywał lepszy. Bilans meczów w I lidze korzystniejszy ma KPR, jednak w ostatnich sparingach często to MKS bywał lepszy. fot. www.kurierostrowski.pl

2 tygodnie temu w Wieluniu mierzyliśmy z byłym już, ale wówczas aktualnym liderem rozgrywek. Tym razem przyjdzie nam rywalizować z wiceliderem tabeli, który w czterech pierwszych meczach obecnego sezonu zgromadził na swoim koncie komplet punktów. Mowa o dobrze znanym nam zespole ARGED KPR Ostrów Wielkopolski.

Ostrowianie rozpoczęli zmagania w debiutanckim sezonie w Lidze Centralnej w imponującym stylu. W czterech pierwszych meczach odnieśli same zwycięstwa (23:19 w Przemyślu, 24:23 z Siódemką Legnica, 26:20 w Gorzowie Wielkopolskim i 24:21 z Padwą Zamość) i razem z liderującym AZS-em AWF Biała Podlaska są jedyną niepokonaną drużyną w stawce. MKS gra z kolei do tej pory w kratkę (2 zwycięstwa i 2 porażki), dlatego siłą rzeczy faworytem sobotniego spotkania wydają się być goście.

A co mówi historia? Obie ekipy grały ze sobą 6-krotnie, wszystkie mecze rozgrywając na parkietach pierwszoligowych. Korzystniejszym bilansem mogą się pochwalić gracze KPR-u, którzy wygrywali z MKS-em 4 razy. W dwóch pozostałych starciach lepsi okazywali się jednak wielunianie i mocno liczymy na to, że sztuki tej uda im się dokonać także w najbliższy weekend.

Aby tak się stało, potrzebna jest Wasza pomoc. Kibice z Ostrowa zapowiadają, że przyjadą do Wielunia kilkudziesięcioosobową grupą, dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, żeby byli bardziej widoczni od nas. W imieniu całego zespołu zapraszamy do przyjścia na mecz wszystkich naszych sympatyków, a w szczególności do wspierania naszych zawodników w strefie klubu kibica. Sprawmy, żeby w sobotę zrobiło się w hali WOSiR naprawdę głośno. Do zobaczenia dość nietypowo od godz. 15:00!

MKS Wieluń – ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
Sobota (16 października), godz. 15:00
Hala WOSiR przy ul. Częstochowskiej 35 w Wieluniu
Wstęp: bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 7 zł
Transmisja na żywo na www.facebook.com/MKSWielun

Pozostałe mecze 5. kolejki:
ORLEN Upstream SRS Przemyśl - SPR GKS Autoinwest Żukowo
Siódemka-Miedź-Huras Legnica - KS AZS-AWF Biała Podlaska
OKPR Warmia Energa Olsztyn - KPR Legionowo
Śląsk Wrocław - MKS Nielba Wągrowiec
MKS Padwa Zamość - MKS Grudziądz
Budnex Stal Gorzów - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu