«
»

Ostrovia poza zasięgiem. Wysoka porażka MKS-u w hali WOSiR!

W siódmym meczu o punkty przeciwko Ostrovii doznaliśmy niestety piątej porażki. W siódmym meczu o punkty przeciwko Ostrovii doznaliśmy niestety piątej porażki. fot. MKS Wieluń

Bolesnego zderzenia z drużyną wicelidera tabeli doświadczyli w minioną sobotę seniorzy MKS-u. Aspirująca do awansu do PGNiG Superligi Ostrovia Ostrów Wlkp. pokonała w hali WOSiR wieluński zespół aż 31:21.

Od samego początku sobotniego meczu widać było, że o zwycięstwo z Ostrovią będzie niezwykle trudno. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli co prawda emkaesiacy, ale od stanu 3:2 inicjatywę miała już tylko jedna drużyna i nie byli nią gospodarze. Na początek KPR rzucił od tego momentu 3 kolejne gole. Następnie do 17. minuty na jedno trafienie MKS-u odpowiadał dwoma i w efekcie wygrywał 11:6. Tuż przed przerwą iskierkę nadziei w serca wieluńskich kibiców wlał jeszcze Arkadiusz Galewski, gdyż po jego skutecznych akcjach przegrywaliśmy na półmetku tylko 12:15 i po ubiegłotygodniowej udanej pogoni Wągrowcu wydawało się, że jeszcze nie wszystko stracone.

Na nasze nieszczęscie w drugiej części ostrowianie błyskawicznie wybili z naszych głów myśli o możliwości nawiązania wyrównanej walki. Z minuty na minutę gra podopiecznych Grzegorza Garbacza wyglądała bowiem coraz gorzej. Nie pomagały żadne zmiany personalne, a modyfikacji w taktyce ciężko było się doszukać. KPR niesiony dopingiem kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców robił natomiast na parkiecie, co chciał (wygrywał 20:13 w 40. minucie, 27:17 w 58. minucie i 30:18 w 53. minucie) i w rezultacie rozbił w hali WOSiR MKS 31:21. Podsumowując, dziękujemy wieluńskim fanom za liczne przybycie i mimo wysokiej porażki, zapraszamy w podobnej ilości na kolejne spotkania naszego zespołu w Lidze Centralnej. Rozgrywki są długie, dlatego jesteśmy przekonani, że będziecie świadkami jeszcze wielu zwycięstw MKS-u na bezpośrednim zapleczu PGNiG Superligi.

MKS Wieluń – ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 21:31 (12:15)

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik 2, K. Węcek 2, B. Golański, K. Krzaczyński 1, S. Famulski 1 (0/1), J. Cepielik 5 (1/1), M. Hanas, P. Staniek 1, A. Bernaś 1, B. Bednarek, A. Bożek 2, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 5.

Trener: G. Garbacz.

MVP: J. Cepielik.

Ostrovia: D. Balcerek, P. Foluszny, J. Zimny – J. Przybylski 2, M. Bałwas 4, K. Adamski 4 (2/2), A. Klopsteg 3, M. Bestian (0/1), F. Wadowski 2, D. Krzywda 1, D. Pawelec 1, P. Marciniak 2 (2/2), M. Wojciechowski 3, B. Smoliński 1, M. Przybylski 5, K. Gajek 2.

Trener: M. Nowakowski.

MVP: M. Przybylski.