Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejna minimalna porażka MKS-u. W Grudziądzu rywal lepszy o jednego gola!

Ekipa z Grudziądza prowadziła w sobotę niemal przez cały mecz, by ostatecznie wygrać 32:31. Ekipa z Grudziądza prowadziła w sobotę niemal przez cały mecz, by ostatecznie wygrać 32:31. fot. Łukasz Szalkowski (grudziadz.naszemiasto.pl)

Za nami kolejny bardzo wyrównany mecz w Lidze Centralnej z udziałem naszych seniorów. W sobotę podopieczni Grzegorza Garbacza niestety przegrali w Grudziądzu 31:32, doznając tym samym trzeciej porażki w sezonie różnicą jednej bramki.

Podobnie jak ostatnich spotkań, emkaesiacy nie rozpoczęli sobotniego meczu zbyt dobrze. Gospodarze po 7 minutach wygrywali 6:2 i 4-bramkowe prowadzenie utrzymywali do 16. minuty, gdy na tablicy wyników było 10:6. Następnie do głosu doszli wielunianie, ponieważ najpierw po 4 kolejnych golach doprowadzili do remisu 10:10, a za chwilę po raz pierwszy tego dnia mieli na koncie o jedno trafienie więcej od rywali, prowadząc 13:12, lecz jak się okazało, była to niestety pierwsza i ostatnia taka sytuacja tego wieczoru. Grudziądzanie odpowiedzieli na naszą dobrą passę 3 bramkami z rzędu i do przerwy było 15:13. Po powrocie na boisko błyskawicznie podwyższyli przewagę do 5 goli i choć nasi zawodnicy robili, co mogli, by odwrócić losy spotkania (w 43. minucie doszli przeciwników na 20:20 ze stanu 15:20), to zespół Sylwestra Ziółkowskiego nie miał zamiaru oddawać inicjatywy i przez ostatni kwadrans cały czas utrzymywał 1, 2, a kilkukrotnie nawet 3 bramki przewagi, dzięki czemu dowiózł korzystny dla siebie rezultat do końca, zwyciężając 32:31.

MKS Grudziądz – MKS Wieluń 32:31 (15:13)

MKS: T. Prietz, D. Wodziński – A. Piernicki 3, P. Malinski 3, K. Mokrzki 4, D. Lemanowicz 3, A. Sadowski 5 (5/5), M. Miedziński, P. Kruszewski 5 (2/2), S. Ludwiczak 5, A. Rumniak 3, M. Chyła 1.

Trener: S. Ziółkowski.

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Węcek 3 (1/1), B. Golański 2, K. Krzaczyński 4, S. Famulski 6 (1/2), J. Cepielik 4, M. Hanas 1, P. Staniek 2, A. Bernaś, B. Bednarek 1, A. Bożek 2, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 5.

Trener: G. Garbacz.