»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pogoń Zabrze i SKRA Warszawa zwycięzcami turnieju w Wieluniu. Oldboje MKS-u na trzecim miejscu!

Tak cieszyli się po zajęciu trzeciego miejsca w wieluńskim turnieju zawodnicy MKS Wieluń Oldboys Team. Tak cieszyli się po zajęciu trzeciego miejsca w wieluńskim turnieju zawodnicy MKS Wieluń Oldboys Team. fot. MKS Wieluń

Za nami XXIII Ogólnopolski Turniej Kobiet i Mężczyzn - Wieluń 2021 organizowany pod patronatem Henryka Bogusa, Burmistrza Wielunia, Starosty Wieluńskiego i Wójta Gminy Konopnica. W zawodach, w których łącznie udział wzięło aż 16 drużyn, najlepsze okazały się Pogoń Zabrze Handball Team wśród mężczyzn i SKRA Warszawa Masters wśród kobiet.

Sobotnia impreza była rekordowa, jeśli chodzi o liczbę drużyn w niej uczestniczących. 16 zespołów w jedniodniowej rywalizacji w hali WOSiR jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać i ci, którzy przybyli do wieluńskiego obiektu, z pewnością nie mieli czego żałować. Uczestnicy dostarczyli kibicom wielkie emocje oraz mnóstwo wyrównanych spotkań i widowiskowych akcji. Najlepsze wśród kobiet okazały się zawodniczki SKRY Warszawa Masters, które w wielkim finale pokonały 10:5 Olimp Grodków Handball Masters. Ósmą lokatę zajęły natomiast juniorki młodsze MKS-u, które tylko w meczu o 7. miejsce były w stanie nawiązać wyrównaną walkę ze zdecydowanie bardziej doświadczonymi od siebie zespołami. Jeśli chodzi o handball w wydaniu męskim, to tu bezkonkurencyjni okazali się gracze z Zabrza, którzy odnosząc komplet zwycięstw, wygrali swój trzeci turniej z rzędu w tym roku. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Masters Handball Team Pabianice, a trzecie oldboje MKS-u, którzy najpierw zajęli w grupie A drugie miejsce (mecz o 1. lokatę przegrali z Zabrzem 6:7), a w starciu o podium, którego bohaterem okazał się najstarszy na boisku kapitan naszej drużyny Waldek Woźniakowski, pokonali po niezwykle zaciętym widowisku Gwardię Koszalin 7:6. Łącznie na wieluńskim boisku zobaczyliśmy tego dnia ponad 200 osób, którzy w większości bawili się potem na wieczornym bankiecie w motelu Oberża Knieja. Zabawa na obydwóch parkietach była przednia, dlatego mimo że dopiero co wróciliśmy do codzienności, nie możemy się już doczekać kolejnego turnieju w naszym mieście. Do zobaczenia za rok!