«
»

MKS przegrywa w Legnicy i spada na 9. miejsce w tabeli!

Wygrywając z MKS-em, Siódemka opuściła ostatnie miejsce w tabeli. MKS spadł na 9. lokatę. Wygrywając z MKS-em, Siódemka opuściła ostatnie miejsce w tabeli. MKS spadł na 9. lokatę. fot. Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)

Na tarczy wrócili z Legnicy do Wieluniu seniorzy MKS-u. W starciu z ostatnią w tabeli Siódemką Legnica od samego początku musieli gonić wynik i niestety nie udało im się go uratować, o czym świadczy ostateczny rezultat 27:23 dla gospodarzy.

Wspomniany początek spotkania gracze z Legnicy mieli wręcz piorunujący, gdyż po 5 minutach prowadzili 4:0. W 13. minucie mieliśmy wprawdzie remis 6:6, jednak legniczanie nie pozwolili odebrać sobie inicjatywy i od stanu 8:8 to oni wygrywali różnicą średnio 2-4 trafień. Do przerwy zaliczka Siódemki wynosiła 2 bramki, co dawało nadzieję, że w drugiej części gry uda się odmienić losy meczu. Do pewnego momentu plan ten wydawał się być skutecznie realizowany, ale podobnie jak w pierwszej odsłonie, gdy tylko MKS doprowadzał do wyrównania, gospodarze włączali wyższy bieg, odskakując od naszego zespołu. Najpierw rzucili 3 gole z rzędu przy remisie 20:20, a następnie zrobili to samo między 53. a 56. minutą i z wyniku 23:22 zrobiło się 26:22. To wyraźnie podłamało podopiecznych Grzegorza Garbacza, ponieważ Siódemka dosyć spokojnie dowiozła korzystny rezultat do końca, wygrywając 27:23. Zwycięstwo pozwoliło naszym rywalom opuścić ostatnie miejsce w tabeli. My spadliśmy z kolei w ligowej stawce z 8. na 9. lokatę.

MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica – MKS Wieluń 27:23 (15:13)

Siódemka: Ł. Mazur, M. Kapela – H. Kuliński 2, M. Przybylak 1, K. Siwiak 5, M. Kowalik, D. Nowosielski, K. Bogudziński 11 (9/9), K. Pawłowski 1, F. Kruszelnicki, K. Wita 4, M. Wychowaniec 3.

Trener: P. Będzikowski.

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik 2, K. Węcek 3 (1/2), B. Golański 2, K. Krzaczyński 3, S. Famulski 2, J. Cepielik 5, P. Staniek 1, A. Bożek 4, Ł. Królikowski 1.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl - Śląsk Wrocław 31:27
SPR GKS Autoinwest Żukowo - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 28:28 (2:4 w rzutach karnych)
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - KPR Legionowo 32:31