Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ważne zwycięstwo MKS-u. Nielba pokonana po raz drugi w sezonie!

Pierwsza połowa nie napawała optymizmem. W drugiej MKS stanął jednak na wysokości zadania. Pierwsza połowa nie napawała optymizmem. W drugiej MKS stanął jednak na wysokości zadania. fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Kolejny duży oddech w walce o utrzymanie w Lidze Centralnej złapali w minioną sobotę zawodnicy MKS-u. Po bardzo słabej pierwszej połowie, w której przegrywali u siebie z Nielbą Wągrowiec 12:15, w drugiej zagrali o niebo lepiej, dzięki czemu wygrali cały mecz 30:26.

Sobotnie spotkanie miało nie tylko charakter czysto sportowy. Cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczono bowiem na jedną z organizacji pomocowych na rzecz Ukrainy. Dodatkowo włodarze wieluńskiego klubu uczcili pamięć ofiar trwającej wojny za wschodnią granicą minutą ciszy, a także docenili tych, którzy kilka dni wcześniej przyjechali do Wielunia właśnie z tego kraju. Mowa o chłopcach Dimie i Rostiku, którzy przed rozpoczęciem meczu otrzymali drobne upominki oraz symbolicznie rozpoczęli pierwszym podaniem całe widowisko. Co do przebiegu starcia MKS-u z Nielbą, to przez długi okres czasu przypominało ono rywalizację obydwóch drużyn z Wągrowca, gdzie pierwsze 30 minut należało bezsprzecznie do wągrowskiej ekipy. Podobnie jak w pierwszej rundzie, w jej barwach błyszczał przede wszystkim lider klasyfikacji strzelców Ligi Centralnej - Paweł Gregor, który do przerwy rzucił aż 6 bramek. My natomiast, mimo nienajgorszej gry w ataku, nie radziliśmy sobie zupełnie w obronie, przez co na półmetku przegrywaliśmy 12:15. Druga część gry rozpoczęła się od klasycznego hat-tricka Arka Galewskiego i jednego trafienia Jarka Cepielika, dzięki czemu udało nam się po raz pierwszy tego wieczoru wyjść na prowadzenie. Po chwili wyrównał jeszcze wprawdzie niezawodny Gregor, ale od momentu, gdy jego rzut z linii siódmego metra obronił Patryk Kolanek, to właśnie ten drugi rozpoczął swój koncert, raz za razem skutecznie powstrzymując próby niemal wszystkich graczy po przeciwnej stronie boiska. W naszej ofensywie kolejny świetny występ notował z kolei Szymon Famulski (łącznie trafił do siatki aż 12 razy), w efekcie czego emkaesiacy wypracowali sobie na 15 minut przed końcem 2-3 bramki przewagi. Jak się okazało, w końcówce jeszcze ją powiększyli, a mecz zakończył się ostatecznie zasłużonym zwycięstwem MKS-u 30:26.

MKS Wieluń – MKS Nielba Wagrowiec 30:26 (12:15)

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik, K. Węcek, B. Golański 1, K. Krzaczyński 1, S. Famulski 12 (1/1), J. Cepielik 4, M. Hanas 1, P. Staniek, A. Bernaś, B. Bednarek 1, A. Bożek 2, Ł. Królikowski 3, A. Galewski 5.

Trener: G. Garbacz.

MVP: S. Famulski.

Nielba: A. Gawlik, F. Jankowski - P. Gegor 9 (2/3), I. Drzazgowski 2, D. Tepper 1, P. Skrzypczak 4, P. Marcinkowski, D. Widziński 3, K. Przychodzeń 2, A. Duszyński 1, D. Kelm 4.

Trener: K. Olszak.

MVP: P. Gregor.

Pozostałe wyniki 17. kolejki:

ORLEN Upstream SRS Przemyśl - KS AZS-AWF Biała Podlaska 34:34 (5:4 w rzutach karnych)
Siódemka-Miedź-Huras Legnica - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 25:29
Budnex Stal Gorzów - MKS Grudziądz 30:27
MKS Padwa Zamość - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 23:30
Śląsk Wrocław - KPR Legionowo 27:31
OKPR Warmia Energa Olsztyn - SPR GKS Autoinwest Żukowo 34:29