«
»

Wieluński MKS lepszy od tego z Grudziądza. Udany rewanż wielunian w hali WOSiR!

Patryk Jędrzejewski dosłownie "zamurował" w sobotę dostęp do swojej bramki. Patryk Jędrzejewski dosłownie "zamurował" w sobotę dostęp do swojej bramki. fot. Zbigniew Rybczyński (wielun.naszemiasto.pl)

Bardzo pewne… 2-bramkowe zwycięstwo odnieśli w meczu o „6 punktów” z zespołem z Grudziądza seniorzy MKS-u. Mimo nerwowej końcówki, wielunianom udało się zanotować ósmą ligową wygraną, która pozwoliła im uciec od strefy spadkowej na 7 oczek.

Gospodarze przystąpili do sobotniego meczu niezwykle skoncentrowani. Od samego początku postawili na twardą grę w obronie, która w połączeniu z wyśmienitą dyspozycją w bramce Patryka Jędrzejewskiego pozwalała na zdobywanie wielu bramek z kontrataku. Liderem pod tym względem był nie kto inny jak Szymon Famulski, który między 6. a 16. minutą pokonał bramkarza rywali aż 6-krotnie, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 10:4. Jak się okazało, nie był to koniec świetnej gry wielunian. Do końca pierwszej połowy jeszcze powiększyli przewagę i po golu Arka Galewskiego w ostatniej sekundzie tej części gry schodzili na przerwę przy rezultacie 15:7. Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Gra co prawda nieco się wyrównała, ale zaliczka podopiecznych Grzegorza Garbacza wcale nie malała. Najwyższe prowadzenie notowaliśmy w 48. minucie, gdy na tablicy wyników było 23:14. Na 5 minut przed końcem wygrywaliśmy 26:18 i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się naszym wysokim zwycięstwem. Rysa w postawie wieluńskiej drużyny pojawiła się dopiero w samej końcówce. Proste błędy w ataku spowodowały, że przyjezdni wygrali ją aż 6:0 i o mały włos nie przegrali całego spotkania tylko jedną bramką. Finalnie zakończyło się ono wynikiem 26:24 dla MKS-u z Wielunia, który zrobił tym samym kolejny duży krok w walce o utrzymanie w Lidze Centralnej.

MKS Wieluń – MKS Grudziądz 26:24 (15:7)

MKS Wieluń: P. Kolanek, P. Jędrzejewski – K. Kowalik 1, K. Węcek 3 (1/1), B. Golański 1 (0/1), S. Famulski 8 (1/2), P. Piwnicki, J. Cepielik, M. Hanas 3, P. Staniek 1, A. Bernaś 2, S. Kucharski, B. Bednarek, A. Bożek 3, Ł. Królikowski, A. Galewski 4.

Trener: G. Garbacz.

MVP: P. Jędrzejewski.

MKS Grudziądz: T. Prietz, M. Knopik – M. Bednarek 6, A. Piernicki 2, P. Malinski 2, K. Mokrzki, A. Sadowski 2 (0/1), M. Miedziński 5 (2/2), P. Kruszewski 4 (0/1), A. Skóra 1, D. Nowak 1, S. Rumniak 1.

Trener: S. Ziółkowski.

MVP: M. Bednarek.