«
»

Zagłębie pokonane po raz drugi w sezonie. Sosnowiec zdobyty!

Zwycięstwo w Sosnowcu pozwoliło nam utrzymać 9. lokatę w ligowej tabeli. Zwycięstwo w Sosnowcu pozwoliło nam utrzymać 9. lokatę w ligowej tabeli. Źródło: facebook.com/mukszaglebiezso14sosnowiec

Piąte zwycięstwo w siódmym meczu rundy rewanżowej odnieśli w minioną sobotę seniorzy MKS-u. Tym razem podopieczni Grzegorza Garbacza okazali się lepsi od Zagłębia Sosnowiec, które przed sobotnim starciem mogło się pochwalić serią 4 wygranych z rzędu.

Spotkanie w Sosnowcu, po wyrównanych kilkunastu minutach, toczyło się raczej pod dyktando wielunian. Duży wpływ na jego przebieg miał okres między 19. a 26. minutą. To właśnie wtedy MKS rzucił 5 kolejnych bramek i ze stanu 9:8 wyszedł na prowadzenie 14:8. Do przerwy było z kolei 15:10, co pozwalało z dosyć dużym spokojem przystąpić do drugiej części gry. W niej gospodarze próbowali oczywiście odwrócić losy meczu, lecz jedyne, na co było ich stać, to rzucić gola kontaktowego w 48. minucie. Za chwilę, mając dwa trafienia straty, nie wykorzystali rzutu karnego i to chyba ostatecznie przechyliło szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Grzegorza Garbacza. Wśród nich po raz kolejny w tym sezonie świetne zawody rozgrywał w bramce Patryk Jędrzejewski, więc nawet jeśli nie wszystko wychodziło nam w ataku, potrafiliśmy nadrobić to w defensywie. W rezultacie pokonaliśmy Zagłębie dosyć pewnie 29:26, odnosząc tym samym piątą wygraną w siódmym meczu rundy rewanżowej.

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – MKS Wieluń 26:29 (10:15)

Zagłębie: R. Ratuszniak, M. Mentel, G. Nowak – D. Goliszewski 1, A. Danysz 8, S. Danysz 1, M. Głuszczenko 2, K. Kolano 2, M. Migała, A. Kowalski 2, Ł. Płonka 4 (2/2), D. Mięsopust 6 (0/1).

Trener: G. Mentel.

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik 2, K. Węcek 2 (0/1), B. Golański, S. Famulski 6 (2/3), J. Cepielik 2, M. Hanas 3, P. Staniek 1, A. Bernaś 3, B. Bednarek 1, A. Bożek 5, A. Galewski 4.

Trener: G. Garbacz.