Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MKS o krok od utrzymania. SRS Przemyśl pokonany!

Tak cieszyliśmy się w szatni po niedzielnym zwycięstwie na boisku w Przemyślu. Tak cieszyliśmy się w szatni po niedzielnym zwycięstwie na boisku w Przemyślu. Źródło: MKS Wieluń

Udany rewanż na parkiecie rywala zanotowali w niedzielę seniorzy MKS-u. Po świetnej drugiej połowie podopieczni Grzegorza Garbacza pokonali piąty w tabeli ORLEN Upstream SRS Przemyśl 31:27.

Po porażce w pierwszej rundzie wielunianie z pewnością nie byli faworytem niedzielnego spotkania. Dodatkowo różnica, jeśli chodzi o miejsca zajmowane w tabeli, była spora, więc wiadomo było, że czeka nas bardzo ciężki mecz. Liga Centralna po raz kolejny udowodniła jednak, że każdy może wygrać z każdym w tych rozgrywkach. Tym razem padło na naszą drużynę, która od początku bardzo dobrze czuła się na boisku w Przemyślu. Dzięki temu byliśmy świadkami bardzo wyrównanego widowiska. Na półmetku minimalnie lepsi byli co prawda gospodarze, lecz w drugiej części gra zaczęła się toczyć bezwzględnie pod nasze dyktando. Od stanu 13:14 rzuciliśmy 4 bramki z rzędu (w tym aż 3 Jarosław Cepielik) i od tego momentu to my byliśmy o krok przed przeciwnikiem. W 43. minucie wyszliśmy na 5-bramkowe prowadzenie (20:15), a 3 minuty później na tablicy wyników było już 23:17 dla MKS-u. Przewagę 6 goli wielunianie utrzymali już niemal do samego końca, bo do 58. minuty, gdy wygrywaliśmy 30:24. Wówczas gospodarze zanotowali jeszcze serię 3 kolejnych trafień, ale nie była ona w stanie zagrozić emkaesiakom. Rezultat ustalił w ostatniej akcji najmłodszy w naszym zespole Patryk Piwnicki i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Grzegorza Garbacza 31:27.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – MKS Wieluń 27:31 (14:13)

SRS: P. Sar, A. Iwasieczko – T. Biernat 1, P. Walczyk 3, K. Guzdek 4 (3/4), T. Mochocki 2, P. Stołowski 1, M. Kroczek 5 (3/3), D. Krytski 5, S. Światłowski 2, T. Kulka 4.

Trener: P. Korobczak.

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Węcek 4, B. Golański 5, K. Krzaczyński 2, S. Famulski 2 (0/1), P. Piwnicki 1, J. Cepielik 5 (2/2), M. Hanas 2, P. Staniek, A. Bernaś, B. Bednarek 1, A. Bożek 5, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 3.

Trener: G. Garbacz.