«
»

Smutne pożegnanie MKS-u z kibicami. Padwa zwycięska w hali WOSiR!

Występ z Padwą był dla niektórych zawodników ostatnim w barwach MKS-u w hali WOSiR. Szkoda, że okazał się nieudanym. Występ z Padwą był dla niektórych zawodników ostatnim w barwach MKS-u w hali WOSiR. Szkoda, że okazał się nieudanym. fot. Magdalena Jarczewska

Kompletnie nieudany występ zanotowali w swoim ostatnim meczu w sezonie przed własną publicznością seniorzy MKS-u. Wielunianie przegrali wyraźnie z Padwą Zamość 21:30, tracąc tym samym jakiekolwiek szanse na zajęcie wyższego miejsca niż dziewiąte na koniec tegorocznych rozgrywek.

Emkaesiacy przystąpili do sobotniego spotkania bez trzech rozgrywających – Arkadiusza Galewskiego, Artura Bożka oraz Patryka Stańka i jak się okazało, ich nieobecność dosyć wyraźnie ograniczyła nasze atuty w ataku pozycyjnym. Początek, mimo błyskawicznego wyjścia na prowadzenie Padwy 3:0, nie był jeszcze taki zły, jednak to, co się stało w 8 ostatnich minutach pierwszej połowy na dobre przesądziło o losach meczu. Od stanu 11:13 zamościanie rzucili bowiem 6 goli z rzędu i w efekcie na przerwę zeszli do szatni, wygrywając aż 19:11. W drugiej części gry podopieczni Grzegorza Garbacza wyglądali na pogodzonych z porażką. Trener próbował chyba wszystkich roszad personalnych, ale żadna nie okazała się skuteczna. Przyjezdni grali natomiast spokojnie bramka za bramkę, dzięki czemu bez żadnych problemów utrzymali przewagę sprzed przerwy, zwyciężając w hali WOSiR 30:21. A szkoda, ponieważ – jak ogłosił tuż po zakończeniu starcia prezes Eugeniusz Panek – dla 4 zawodników (Szymona Famulskiego, Patryka Kolanka, Patryka Jędrzejewskiego i Jarka Cepielika) był to ostatni występ w wieluńskich barwach na własnych parkiecie.

MKS Wieluń – MKS Padwa Zamość 21:30 (11:19)

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik, K. Węcek 5 (1/2), B. Golański 2, K. Krzaczyński 3, S. Famulski 1, P. Piwnicki, J. Cepielik, M. Hanas 5, A. Bernaś 5, S. Kucharski, B. Bednarek, Ł. Królikowski.

Trener: G. Garbacz.

MVP: M. Hanas.

Padwa: K. Kozłowski, M. Gawryś – A. Adamczuk 1, T. Sałach, P. Puszkarski 5 (2/3), Ł. Szymański 6 (1/1), S. Fugiel, A. Mehdizadeh 1, K. Małecki 3, K. Mchawrab 2, G. Olichwiruk 5 (1/1), R. Pomiankiewicz 1, Ł. Orlich, K. Adamczuk 4, H. Obydź 2.

Trener: T. Czerwonka.

MVP: K. Małecki.