Druzyna2324-bialyMKS-kopia.png

http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Sponsorzy_baner_gora2324gk-is-1.pnglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/1_5_Procent_2024-stronagk-is-1.pnglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slajd2gk-is-1.pnglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slajd3gk-is-1.pnglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Zarzadgk-is-1.pnglink
http://www.mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slajd1gk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Zamościu chcą zakończyć serię porażek

W Zamościu chcą zakończyć serię porażek Weronika Hadrian
 
Już w sobotę 4 lutego naszą drużynę czeka kolejny trudny mecz. W czternastej kolejce Ligi Centralnej MKS zrobi wszystko, by zakończyć serię trzech porażek i poprawić raczej nie najlepsze nastroje. 
 
Zadanie jednak i tym razem nie będzie łatwe, gdyż po jednym z najdalszych wyjazdów podopieczni Grzegorza Garbacza zagrają mecz za sześć punktów w Zamościu. Rywalem tamtejsza Padwa, która po trzynastu kolejkach zajmują w tabeli 9 miejsce, mając na swoim koncie 17 punktów, a więc zaledwie dwa mniej od siódmego w tabeli MKS-u. Mimo wyższego miejsca w tabeli, MKS na pewno nie będzie stuprocentowym faworytem konfrontacji. Rywale notują bowiem ostatnio zdecydowanie lepszą passę. Od siedmiu kolejek (dokładnie od 5 listopada) Padwa wygrała 6 meczów, a przegrała tylko raz i to bardzo nieznacznie - 23:24 z obecnym liderem AZS AWF Biała Podlaska. Historia rywalizacja obu drużyn nie jest zbyt długa. W ubiegłym sezonie dwukrotnie górą byli zamościanie, ale w pierwszej kolejce obecnych rozgrywek MKS wygrał w Wieluniu dość pewnie 26:20. Analizując aktualną klasyfikację najlepszych strzelców Ligi Centralnej, największego zagrożenia spodziewać się można w Zamościu ze strony: Tomasza Fugiela - zdobywcy 50 bramek, Kacpra Machwaraba - 43 bramki na koncie i Karola Małeckiego - 31 goli. Kto wie jednak, czy największą siłą Padwy nie jest szkoleniowiec. Zbigniew Markuszewski to z cała pewnością najbardziej doświadczony trener w Lidze Centralnej, a w dorobku zawodowym ma między innymi medale mistrzostw Polski seniorów i występy z MMTS-em w Kwidzyn w finale europejskich rozgrywek - Challenge Cup.
Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie osiemnastej, a mecz na żywo oglądać będzie można w systemie PPV na platformie insports.tv
 
MKS Padwa - MKS Wielun


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu