Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czerwona latarnia nie rozbłysła w Wieluniu. Pierwsze tegoroczne punkty MKS-u!

• Napisane przez  Jacek Piwnicki

W 16. kolejce Ligi Centralnej w meczu w hali WOSiR niespodzianki nie było. MKS pewnie pokonał bowiem outsidera z Olsztyna różnicą siedmiu bramek.

Przed meczem wiadomo było, że na 100 procent jedna z drużyn przerwie czarną serię. Nasz zespół po niezłym początku rozgrywek (pięć wygranych w siedmiu meczach), w ostatnich ośmiu kolejkach punktował tylko z Orlenem Przemyśl i Anilaną Łódź, zdobywając zaledwie 4 punkty. Poza tym cztery ostatnie mecze przegrał. Z kolei przyjezdni ostatni raz wygrali 1 października 2022. W międzyczasie zanotowali dwanaście porażek z rzędu, nie zdobywając choćby punktu. Lepszą okazję na przełamanie trudno było sobie wyobrazić, ale sprawa wcale nie była tak oczywista, jak się z pozoru mogło wydawać. Po pierwsze, olsztynianie pamiętali, że ostatnią pokonaną przez nich drużyną był właśnie MKS i mieli zapewne nadzieję że właśnie w Wieluniu karta się odwróci. Po drugie, w Wieluniu debiutował w tym sezonie w roli trenera Warmii Karol Adamowicz, dlatego efekt tzw. nowej miotły trzeba było poważnie brać pod uwagę. Po trzecie wreszcie, nasz zespół przystępował do sobotniej konfrontacji mocno osłabiony. Trener Grzegorz Garbacz nie mógł bowiem liczyć na kontuzjowanych Kamila Rogaczewskiego i Miłosza Hanasa, a Arkadiusza Galewskiego zatrzymały w domu obowiązki związane z narodzinami syna. Na szczęście Gracjan ma się dobrze i miejmy nadzieję, że za niedługo pozwoli tacie wrócić do treningów.

W naszej drużynie, pod nieobecność zmienników, doskonale od początku radzili sobie dwaj najlepsi strzelcy meczu. Artur Bożek już po 10 minutach miał na koncie 4 trafienia i wydawało się, że pierwszy w sezonie jego dwucyfrowy dorobek jest kwestią czasu. Tym bardziej, że już do przerwy siedmiokrotnie pokonał bramkarzy z Olsztyna. W ataku dzielnie sekundował mu Błażej Golański, który trafiał proporcjonalnie: po cztery bramki w każdej połowie. Jak się okazało, nieformalny pojedynek obu snajperów wygrał ten starszy, ale finisz „Gordona” był niesamowity i przegrał z  „Bożem” nieznacznie.

Jeśli chodzi o rywalizację zespołową, to okazała się chyba łatwiejsza niż można było sądzić. Już po kwadransie MKS prowadził 11:6, a do przerwy 18:11. W drugiej połowie gra się wprawdzie wyrównała, ale gościom tylko raz (w 45. minucie) udało się dojść MKS na 4 bramki (25:21). Na szczęście po trzech kontrach Konrada Krzaczyńskiego i jednej Golańskiego zrobiło się plus osiem dla wielunian i tym samym siedem minut przed końcem emocje się skończyły. Nie wiadomo było tylko, komu przypadnie tytuł MVP w zespole gospodarzy, gdyż Golański w ostatnich sekundach rzucił dwie bramki, a tylko dokładniejszego podania na kontrę zabrakło, żeby dołożył trzecią. Prawdopodobnie właśnie minimalnie lepszy dorobek bramkowy sprawił, że nagrodę od prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego  Tomasza Kulickiego odebrał Bożek, ale obaj zawodnicy zagrali bardzo dobre zawody. Warto dodać, że będące sponsorem meczu PK Sp. z o.o. w Wieluniu ufundowało również upominki dla wylosowanych w przerwie kibiców.

MKS Wieluń – Warmia Energa Olsztyn 33:26 (18:11)

MKS: Dawid Galle, Jakub Chuć - Krystian Kowalik , Krzysztof Węcek 5 (1/1), Błażej Golański 8, Konrad Krzaczyński 6, Paweł Chłód, Mateusz Młodzieniak, Adam Bernaś 3, Bartosz Bednarek, Artur Bożek 9, Łukasz Królikowski 2.

W 17. Kolejce Ligi Centralnej MKS znów zagra u siebie. W sobotę 25 lutego podejmować będzie Olimpię Medex Piekary Śląskie, a spotkanie w hali WOSiR rozpocznie się o godzinie 19.00.