«
»

Wyjazdowe turnieje drużyn młodzieżowych MKS PMDKiS Wieluń.

• Napisane przez  Eugeniusz Panek

Drużyna chłopców rocznik 2010 prowadzona przez trenera Krystiana Kowalika w dniu 12.03.2023 r. rozegrała mecze w ramach turnieju ligowego zorganizowanego
w Pabianicach. Pierwszy mecz podopieczni Krystiana Kowalika rozegrali z drużyną MKS Piotrkowianin A. Przeciwnik nie dał nam żadnych szans. Przegraliśmy wysoko w stosunku 25:11. W niektórych momentach meczu nasi chłopcy popełniali zbyt dużo prostych błędów co owocowało szybkimi kontratakami ze strony drużyny przeciwnej. Kolejnym przeciwnikiem naszych chłopców była drużyna UKS Anilana Łódź. W tym meczu przegrywamy minimalnie, bo 16:14. Pierwsza połowa trochę przespana. Bramkarz drużyny przeciwnej obronił parę piłek, a my nie postawiliśmy odpowiednich warunków w obronie. W drugiej połowie nasi chłopcy wzięli się do roboty i byli dosyć blisko remisu, ale nie starczyło czasu aby dogonić rywali.

W ostatnim meczu nasza drużyna zmierzyła się gospodarzem turnieju PABIKS IMPACT Pabianice. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do naszch chłopców. Wygrywamy ten mecz 14:12. Od początku drużyna w tym meczu spisywała się dobrze, co zaowocowało tym, że na przerwę schodziliśmy z przewaga trzech bramek ( 9:6). Niestety w drugiej połowie ze względu na niepotrzebny pośpiech przy rozgrywaniu akcji popełniliśmy kilka błędów, co skutecznie wykorzystali nasi przeciwnicy doprowadzając do remisu. Na szczęście udało się uspokoić grę na wziętym czasie i doprowadzić do końcowego sukcesu w tym meczu. Trzeba zaznaczyć że na zawody pojechało jedynie 9 zawodników, co stanowiło najmniejszą kadrę na tym turnieju. Słowa uznania należą się dla całej drużyny za zaangażowanie i ambitną walkę na boisku pomimo osłabienia kadrowego.

Kowaliki piotrkow

W dniu 12.03.2023r hali łódzkiej Anilany odbył się turnieju ligowy rocznika 2011, w który udział wzięły dwa nasze zespoły: MKS PMDKiS I Wieluń (grupa trenująca w Czarnożyłach) i MKS PMDKiS II Wieluń prowadzone przez trenera Tomasza Derbisa Turniej odbył się na hali łódzkiej Anilany. Poniżej kolejność miejsc po rozegraniu wszystkich spotkań turnieju: