«
»

Samo się nie wygra.

• Napisane przez  Mariusz Wolny

Tak można powiedzieć o meczu z MKS Wieluń w wyjazdowym spotkaniu z MKS Nielba Wągrowiec. Słaba skuteczności, zaangażowanie w ostateczny wynik, niewystarczająca determinacja w grze obronnej. Brak wywierania presji na zawodnikach atakujących, zachowawcza walka w obronie. Przede wszystkim brak stabilności w grze naszych zawodników.

MKS Wieluń rozpoczął mecz źle. Nieskoncentrowany, ospały w obronie pozwolił sobie w ciągu 8 minut rzucić 7 bramek. Sam odpowiedział tylko dwoma bramkami skrzydłowych: Kamila Rogaczewskiego i Krystiana Kowalika. Nielba Wagrowiec cały czas utrzymywała wypracowaną przewagę z początku meczu. W 20 minucie wynik na tablicy pokazywał 15: 9 dla miejscowych. Nasi zawodnicy zmienili sposób gry w obronie kryjąc indywidualnie Pawła Gregora co okazało się trafionym pomysłem. W tym fragmencie gry szczególnie Kamil Rogaczewski popisał się dużym sprytem boiskowym w grze obronnej. Był perfekcyjny w ataku zdobywając w końcówce 4 bramki.

I połowa zakończyła się 17:16 dla Wągrowca. Po zrywie w końcówce pierwszej połowy można było mieć nadzieję, że MKS Wieluń rozkręci się w dalszej części spotkania oraz złapie właściwy rytm. Nic z tych rzeczy. Nielba Wągrowiec w drugiej części meczu pogrążyła MKS Wieluń. Po zmianie stron gospodarz nie pozostawił złudzeń kto w tym starciu był zespołem lepszym. MKS Wieluń zapomniał, że w meczu trzeba bronić. Porzucił sprawdzający się schemat gry z wyłączeniem Pawła Gregora. I dalej raził wielką nieskutecznością. Na 25 rzutów 9 znalazło swoje miejsce w siatce przeciwnika. Co w połączeniu ze słabą obroną dało ostateczny rezultat 33:25 dla MKS Nielba Wągrowiec.

Widoczna słaba dyspozycja bramkarzy, powtarza się w kolejnym meczu. Należy jednak zaznaczyć, że nasi obrońcy nie pomagali i pozwalali gospodarzom dochodzić do łatwych pozycji rzutowych z II linii. Jedynie wejście Andrzeja Walocha w końcówce meczu rozjaśniło trochę tę pozycję na boisku.

W przekroju całego meczu najbardziej stabilnym i pewnym zawodnikiem był Kamil Rogaczewski, który na 8 rzutów zdobył 7 bramek. Pokazał się jako zawodnik waleczny, do tego bardzo sprytny i przebiegły, inteligentnie czytający grę przeciwnika.

MKS Nielba Wągrowiec 33-25 MKS Wieluń