«
»

Pewne zwycięstwo MKS-u na początek rundy rewanżowej!

Szczypiorniści MKS-u Wieluń pokonali zespół z Dąbrowy Białostockiej 30:22 Szczypiorniści MKS-u Wieluń pokonali zespół z Dąbrowy Białostockiej 30:22 Źródło: iSokolka.eu

Od pewnego zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową w II lidze seniorzy MKS-u Wieluń. Z najdłuższego wyjazdu w tym sezonie ?emkaesiacy? wrócili z kompletem punktów, pokonując w Dąbrowie Białostockiej miejscowy KS Szczypiorniak 30:22.

Mecz w Dąbrowie Białostockiej miał zupełnie inny przebieg od spotkania, które pomiędzy obiema drużynami odbyło się w Wieluniu. We wrześniu MKS rozgromił rywala aż 31:13, a teraz od samego początku miał duże problemy ze zdobyciem jakiejkolwiek przewagi bramkowej. Wszystko dlatego, że gospodarze nie mieli w pierwszej połowie większych problemów ze sforsowaniem wieluńskiej defensywy, a z kolei wielunianie, mimo że stwarzali sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, często nie potrafili pokonać bardzo dobrze spisującego się bramkarza z Dąbrowy Białostockiej. Wydawało się, że sytuacja została opanowana w 26. minucie, kiedy MKS wyszedł na prowadzenie 15:12, jednak w końcówce dwie bramki z rzędu rzucili zawodnicy Szczypiorniaka i do przerwy nasi szczypiorniści prowadzili z ostatnią drużyną w tabeli tylko jednym trafieniem - 15:14.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli ?emkaesiacy?, którzy w 41. minucie prowadzili 20:16, lecz dwa kolejne gole z kontrataku gospodarzy spowodowały, że ich nadzieje na zwycięstwo znów na moment odżyły. Na całe szczęście trzy bramki z rzędu zdobył chwilę później najskuteczniejszy tego dnia na boisku (9 goli) Maciej Torchała, następnie karnego nie rzucili gospodarze, a nasi zawodnicy pokonali bramkarza rywali dwukrotnie i z wyniku 20:18 zrobiło się 25:18. Po tym ciosie szczypiorniści z Dąbrowy już się nie podnieśli i po dosyć spokojnych ostatnich minutach, przegrali na własnym parkiecie z wieluńskim MKS-em 22:30. Dla naszej drużyny było to siódme zwycięstwo w tym sezonie, które po porażce Włókniarza Konstantynów Łódzki z AZS-em AWF Biała Podlaska, dało nam awans na szóste miejsce w ligowej tabeli.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - MKS Wieluń 22:30 (14:15)

Szczypiorniak: Tomasz Fiedorczyk, Przemysław Zdankiewicz, Tomasz Pigiel - Krzysztof Czekotowski 6, Hubert Boboryko 2, Paweł Kowalczyk, Dawid Gawrylik, Mateusz Jurgilewicz 4, Dawid Radziwonowicz, Filip Radziwon 2, Mirosław Tokajuk 5, Jakub Orpik, Wojciech Stec 1 (1/2), Emil Kolendo 2.

Trener: Wojciech Andrukiewicz.

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Piotr Madeła, Kamil Młodzieniak 1, Maciej Krekora 2, Leszek Mielczarek, Kamil Janik 3, Mateusz Młodzieniak 3, Łukasz Piwnicki 4 (1/1), Kamil Bator 1, Maciej Torchała 9, Marcin Miś, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 3, Filip Ścigała 1 (1/2), Radosław Majda 3.

Trener: Tomasz Derbis