«
»

Zwycięska passa trwa. Mazur Sierpc pokonany!

Po świetnym widowisku MKS Wieluń pokonał u siebie Mazura Sierpc 24:21 Po świetnym widowisku MKS Wieluń pokonał u siebie Mazura Sierpc 24:21 fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Czwarte zwycięstwo z rzędu w II lidze odnieśli w minioną sobotę seniorzy MKS-u Wieluń. Po kolejnym bardzo emocjonującym spotkaniu na własnym parkiecie, podopieczni Tomasza Derbisa pokonali MKS Mazur Sierpc 24:21.

Początek sobotniego meczu należał do gości z Sierpca, którzy w 8. minucie prowadzili z wieluńskim zespołem 4:1. Za chwilę było już co prawda tylko 4:3, jednak minimalną przewagę bramkową wciąż utrzymywał Mazur. Gospodarze nie grali źle, ale słaba skuteczność w ataku (m.in. dwa niewykorzystane rzuty karne) sprawiła, że dogonić rywala nie udało się już do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 11:10 dla przyjezdnych. Wynik do przerwy ustalił golem z rzutu karnego już po końcowej syrenie Radek Majda.

Druga część spotkania rozpoczęła się świetnie dla podopiecznych Tomasza Derbisa - ?emkaesiacy? rzucili trzy bramki z rzędu i z rezultatu 10:11 zrobiło się 13:11. Jak się okazało, goście nie dali za wygraną, gdyż w 44. minucie doprowadzili do remisu 16:16, jednak to wieluński zespół utrzymywał się przez kolejne minuty na prowadzeniu. Sierpczanie mieli coraz więcej problemów z przebiciem się przez defensywę gospodarzy, a jeżeli już im się to udało, to nie potrafili pokonać szalejącego w bramce Andrzeja Walocha.

Decydująca dla losów spotkania okazała się 57. minuta, w której rzut karny przy stanie 22:21 wykonywali goście. ?Siódemkę? pewnie obronił wspomniany wcześniej Waloch, a chwilę później bramkę z kontry rzucił Maciej Krekora i MKS na dwie minuty przed końcem prowadził 23:21. Ku uciesze wieluńskiej publiczności, w następnej akcji zawodnicy z Sierpca znów się pomylili, a za moment ze skrzydła trafił Łukasz Piwnicki i zwycięstwo MKS-u stało się faktem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24:21 dla naszej drużyny, która zdobywając dwa kolejne punkty, awansowała w ligowej tabeli na piąte miejsce.

MKS Wieluń - MKS Mazur Sierpc 24:21 (10:11)

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Piotr Madeła 1, Kamil Młodzieniak 3, Maciej Krekora 2, Leszek Mielczarek, Kamil Janik 1, Mateusz Młodzieniak 1, Łukasz Piwnicki 5 (2/3), Kamil Bator, Maciej Torchała 5, Michał Bernaś 4, Filip Ścigała (0/1), Radosław Majda 2 (2/2), Oskar Klimas, Robert Pawelec.

Mazur: Przemysław Witkowski, Mariusz Strześniewski, Kacper Strześniewski - Szymon Płodowski 6 (1/2), Krzysztof Kozłowski, Adam Kozłowski 5, Dariusz Prątnicki, Hubert Rutkowski 2 (2/3), Patryk Chmielewski, Łukasz Strześniewski, Przemysław Królikowski 4, Łukasz Lisicki 2, Adrian Prątnicki 2, Jarosław Wiśniewski, Kamil Grabowski.

Trener: Marek Listkowski.