Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lider za silny. MKS przegrywa w Białej Podlaskiej

Michał Bernaś zdobył w Białej Podlaskiej 5 bramek Michał Bernaś zdobył w Białej Podlaskiej 5 bramek Źródło: www.biala24.pl

Zwycięska passa seniorów MKS-u niestety została przerwana. Po czterech zwycięstwach z rzędu podopieczni Tomasza Derbisa przegrali w Białej Podlaskiej z liderem tabeli 24:32. O porażce wielunian zdecydowała fatalna pierwsza połowa, po której gospodarze prowadzili z naszą drużyną aż 19:8.

Mecz z AZS-em od samego początku nie układał się po myśli wieluńskiego zespołu. Po kilku wyrównanych minutach na boisku zaczęli bowiem panować zawodnicy z Białej Podlaskiej, którzy bardzo szybko osiągnęli bezpieczną przewagę. Wielunianie mieli duże problemy zarówno w ataku pozycyjnym, jak i w obronie, a to skrzętnie wykorzystywali gospodarze, którzy nie dość że łatwo dochodzili do sytuacji rzutowych, to jeszcze przeprowadzali zabójcze kontrataki. W głównej mierze to właśnie dzięki nim na tablicy wyników było do przerwy 19:8 dla lidera rozgrywek.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowie AZS wyszedł na najwyższe w tym meczu 12-bramkowe prowadzenie, jednak później gra się nieco wyrównała. "Emkaesiacy" zmienili ustawienie w defensywie, która jak się okazało, zaczęło przynosić efekty. W 40. minucie przewaga bialczan zmniejszyła się nawet do sześciu trafień, ale to było wszystko na co było stać tego dnia zmęczonych wielogodzinną podróżą szczypiornistów z Wielunia. Ostatecznie nasi zawodnicy przegrali z AZS-em AWF Biała Podlaska 24:32 i  spadli w ligowej tabeli na szóste miejsce.

Przebieg meczu: 5` 3:1, 10` 5:2, 15` 10:3, 20` 12:5, 25` 15:7, 30` 19:8, 35` 22:12, 40` 24:18, 45` 27:19, 50` 29:21, 55` 31:22, 60` 32:24.

- Myślę, że o naszej porażce zdecydowała przede wszystkim słabsza w porównaniu do ostatnich meczów gra w obronie oraz zupełny brak koncepcji w ataku w pierwszej części spotkania, która jak się później okazało, ustawiła cały mecz. Być może AZS jest od nas lepszy, ale na pewno nie o tyle, ile wskazuje końcowy wynik, dlatego mam nadzieję, że szybko zapomnimy o starciu w Białej Podlaskiej i już w następnej kolejce powrócimy na zwycięską ścieżkę - powiedział po porażce z AZS-em rozgrywający MKS-u, Maciej Krekora.

AZS AWF Biała Podlaska - MKS Wieluń 32:24 (19:8)

AZS: Łukasz Adamiuk, Kamil Kursa - Jędrzej Krawczyk 2, Kamil Wasiłek 5, Damian Jasionek, Mateusz Zienkiewicz 1, Rafał Jaszczuk 2, Piotr Pezda 8, Mateusz Staropiętka 1, Mateusz Antolak 2, Marek Kubajka 7, Krystian Wędrak 4.

Trener: Sławomir Bodasiński.

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Piotr Madeła 1, Mateusz Mazur, Kamil Młodzieniak 3, Maciej Krekora 1, Leszek Mielczarek, Mateusz Młodzieniak 2, Łukasz Piwnicki 4 (2/3), Maciej Torchała 3, Robert Pawelec, Michał Bernaś 5, Filip Ścigała 2 (2/2), Oskar Klimas 1, Radosław Majda 2.

Trener: Tomasz Derbis.

Pozostałe wyniki XIV kolejki:

Orlen Wisła II Płock - KS Warszawianka Warszawa 24:24
UMKS Trójka Ostrołęka - ChKS Łódź (mecz nie odbył się z powodu przeciekającego dachu w hali)
MKS Mazur Sierpc - KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 29:24
AZS AWF Warszawa - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki (mecz przełożony)
SPR Pabiks Pabianice - UKS Prus Siedlce 34:26