»
Łukasz Piwnicki

Ostrovia poza zasięgiem. Wysoka porażka MKS-u w hali WOSiR!

Opublikowano w Seniorzy

Bolesnego zderzenia z drużyną wicelidera tabeli doświadczyli w minioną sobotę seniorzy MKS-u. Aspirująca do awansu do PGNiG Superligi Ostrovia Ostrów Wlkp. pokonała w hali WOSiR wieluński zespół aż 31:21.

2 tygodnie temu w Wieluniu mierzyliśmy z byłym już, ale wówczas aktualnym liderem rozgrywek. Tym razem przyjdzie nam rywalizować z wiceliderem tabeli, który w czterech pierwszych meczach obecnego sezonu zgromadził na swoim koncie komplet punktów. Mowa o dobrze znanym nam zespole ARGED KPR Ostrów Wielkopolski.

Za nami kolejny horror pełen zwrotów akcji z udziałem seniorów MKS-u. Tym razem podopieczni Grzegorza Garbacza wygrali w Wągrowcu 30:29, choć pod koniec pierwszej połowy przegrywali 11:17. Co ważne, było to dla nich pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w Lidze Centralnej.

MKS jedzie do Wągrowca. Cel? Zakończyć złą passę!

Opublikowano w Seniorzy

Po dwóch z rzędu 1-bramkowych porażkach MKS stanie przed szansą przełamania pechowej passy w wyjazdowym starciu z Nielbą Wągrowiec. Można powiedzieć, że spotkanie, które rozegrane zostanie w najbliższą sobotę, będzie meczem o 6 punktów, ponieważ zarówno jedni, jak i drudzy zgromadzili do tej pory na swoim koncie po 3 oczka.

To był prawdziwy „rollercoaster”, którego w hali WOSiR już dawno nie było. Niestety dla MKS-u „jazdę bez trzymanki” lepiej wytrzymali goście z Legionowa, którzy skutecznym rzutem w ostatniej sekundzie meczu wywieźli z Wielunia komplet punktów.

Przed seniorami MKS-u kolejny mecz u siebie w Lidze Centralnej. Tym razem rywalem wielunian będzie KPR Legionowo, czyli mistrz I ligi (Grupy C) z poprzedniego sezonu oraz zwycięzca turnieju mistrzów, którego stawką była możliwość gry w PGNiG Superlidze.

Wyjazdowa porażka MKS-u. Warmia Olsztyn lepsza o 1 bramkę!

Opublikowano w Seniorzy

Niestety bez zdobyczy punktowej wrócili do Wielunia seniorzy MKS-u z pierwszego wyjazdowego meczu w Lidze Centralnej. W Olsztynie, a w zasadzie w hali w Biskupcu, minimalnie lepsi okazali się gracze Warmii Energa, którzy zwyciężyli 23:22.

Pierwszy wyjazd MKS-u w Lidze Centralnej. Rywalem Warmia Olsztyn!

Opublikowano w Seniorzy

Po udanym debiucie w Lidze Centralnej czas na pierwsze wyjazdowe starcie seniorów MKS-u w nowopowstałych rozgrywkach. Tym razem rywalem naszej drużyny będzie OKPR Warmia Energa Olsztyn.

Wymarzony debiut MKS-u w Lidze Centralnej. Śląsk pokonany w Wieluniu!

Opublikowano w Seniorzy

Lepszego debiutu w Lidze Centralnej nie mogliśmy sobie wymarzyć. W starciu inaugurującym nowy sezon nasi seniorzy pokonali 15-krotnego mistrza Polski Śląsk Wrocław 31:25 i po pierwszej kolejce plasują się w ligowej tabeli na 3. miejscu.

www.facebook.com/MKSWielunW końcu nadchodzi ten dzień. I tak naprawdę ciężko powiedzieć, co nas bardziej cieszy, czy debiut w nowopowstałej Lidze Centralnej, która jest bezpośrednim zapleczem PGNiG Superligi czy też powrót na trybuny kibiców, bez których nasza drużyna musiała sobie radzić na parkiecie bez krótkiej przerwy przez blisko półtora roku. Jeśli mamy być szczerzy, to stawiamy na to drugie. Tak, droga wieluńska publiczności, w sobotę nareszcie widzimy się w hali WOSiR, by zainaugurować historyczny sezon dla naszego klubu!